Ak chcete pomôcť, ja svojim dielom pomôžem

Autor: Pavel Baričák | 28.2.2017 o 10:01 | Karma článku: 3,79 | Prečítané:  1012x

Mesiac máj chcem venovať benefícii (okrem asi troch akcií, kde som prijal pozvanie už dávno a bude sa jednať o bežnú komerčnú prednášku) a tak budem prednášať zadarmo. Predstava je takáto:

- Potrebujem priestory pre 100 až 200 ľudí plus zvuk pre jeden mikrofón. - Pôjdem sám, bez Ďuriho Hnilicu a Miška Kulicha - preto ten nenáročný zvuk. - Na akcii môže vystúpiť lokálny poet, či muzikant (v tomto prípade by sa muselo myslieť aj na jeho ozvučenie) - pomôžeme tak zviditeľniť sa začínajúcim. Tieto tvorivé bytosti musí navrhnúť organizátor :-) - Prídem bez nároku na honorár. - Príjmem len tie mestá, v ktorých som nebol pred časom, teda pred mesiacom, či štyrmi (nebrať ako pevné pravidlo - ak vás niečo napadne, píšte). - Ak budem vedieť mesto, v doobedňajších hodinách môžem odprednášať väznicu, resocializačné zariadenie, či rozprávať pre iných ľudí, ktorým by moje slová pomohli - toto pôjde v druhom slede - ak sa odobrí nejaké mesto, budem cez túto stránku o ňom informovať. Potom sa môžu ozývať tí, ktorí by mali nápad na doobedňajšiu akciu, teraz mi teda ešte nepíšte. - Pošlem žiadaný počet plagátov na moje trovy na udanú adresu. - Môj diel zodpovednosti bude iba prísť, odprednášať a odpovedať na otázky - druhý diel zodpovednosti ohľadne organizácie prevezme strana, ktorú týmto statusom hľadám. - Navrhujem dať symbolické vstupné 2 až 3 eurá plus dobrovoľné. Všetko, čo sa vyzbiera, odovzdá sa na nejakú dobrú vec. Nebudem ju navrhovať ja, ale nech ju navrhnú tí, čo ma pozvú - lebo vy vaše mesto, situáciu ohľadne slabých rodín, zvierat, krajiny, zdravotných, či sociálnych medzier, dobročinných spolkov atď poznáte najlepšie. Nebudem to vstupné ani vyberať, počítať - nič. Tam bude musieť domáci organizátor mať človeka na vyberanie vstupného a bude to plne v jeho kompetencii. Mne stačí povedať len záverečnú suma a komu sa dá. - Tieto moje vety nech sa teda dostanú do uší starostov a primátorov miest, mestečiek a väčších dedín, riaditeľov a riaditeliek kultúrnych stredísk, kultúrnych pracovníkov, šikovných ťahúňov rôznych benefičných a pomáhajúcich spolkov, ktorí by boli v súlade s týmto zámerom a zo svojej strany odpustia zasa náklady spojené s platením priestoru, energií, zvuku, ľudí, výlepu plagátov. - Predstavujem si tieto "májovky" ako otvorené debaty o všetkých veciach, ktoré vás trápia - od zdravia, vzťahov, psychológie, výchovy detí, nehojnosti, spoločenských problémov... - Ak som týmito vetami vo vás prebudil inšpiráciu, píšte mi do správy. Neposielajte mi tam linky, maily, či webové adresy na kultúrne domy, ľudí, ktorým by sa peniažky zišli, či neziskovky - budem komunikovať jedine s tými, ktorí sa sami ozvú a to s konkrétnou predstavou akcie - vybavenie priestoru, návrh cieľa zámeru, prebratie zodpovednosti za svoj diel aktivity a organizácie. Ďakujem za šírenie a posunutie "aktívnym a tvorivým". Dialóg, tolerancia, mier. - Všetky nápady sem: hirax@hirax.sk Paľko von V mesiaci lásky pomáhajko  
Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Štefunko: Nešiel by som do toho, keby som mal byť bezvýznamný hráč

Predseda novej strany Progresívne Slovensko si trúfa vo voľbách na 15 percent. Kandidátov chce nasadiť už do tohtoročných komunáliek.

ŠPORT

Nechcel som, aby Nasťa odišla. Dnes to chápem, tvrdí jej brat

Ako je možné, že Kuzminová vyhráva, a naši nie, čudujú sa Rusi.


Už ste čítali?