Keď vám niečo trhá dušu - technológia rozpustenia "odporu"

Autor: Pavel Baričák | 7.2.2017 o 10:13 | Karma článku: 9,65 | Prečítané:  3982x

Keď duša bolí, otvorili sa brány do starých, nevyriešených záležitostí. Cez údolie pôsobenia sa vyvalia všetky obavy a strachy, pocit viny, či zlýhania.

Vec túži byť zharmonizovaná. Jedno latinské príslovie hovorí, že na nepriateľa máme buď útočiť, alebo ho prosiť. Ja verím tomu, že kým nenastane pochopenie celej záležitosti a totálne odpustenie sebe a všetkým zúčastneným, vec neprestane. V tomto živote môžete protivníka zahnať do kúta a umlčať, ale potom sa môže stať, že sa vám narodí v ďalšom vtelení ako syn a budete sa roky hádať ako dvaja kohúti na jednom dvore. Ezoterici to zvyknú nazývať karmou...Niekedy klientom radím, že majú hovoriť druhej strane, čo im škodí, prejaviť svoje kumunikačné umenie a otvoriť v sebe SIlu (pri modele obete). Nebojovať však zákerne, s pomstou a zlobou. Pri konaní egom radím ustúpiť a ísť do pokory. A niekedy je zasa potrebne mlčať a celú vec prijať.Záverečné štádium vyrovnania je odpustenie.Radikálne odpustenie sebe, všetkým. Tým sa vec prestane vracať. V období "tlaku bolesti" podrobne sledujte, čo sa vám deje v duši. Kontrolujte myšlienky a všetky, ktoré budú podporovať zlé pokračovanie harmonizujte. Ľahnite si večer na posteľ, pustite pokojnú muziku a nechajte priechod všetkému, čoho sa bojíte. Nechajte to všetko vyjsť von, nech sa to prehrá až do konca. Aj keby to malo skončiť rozvodom, odobraním detí, krachom firmy a nehojnosti, väzením, amputáciou, smrťou... Keď sa to "vyleje", po čase to ustane. Iba sa uvolní to, čo ste tak dlho brzdili a vytvorili v tom odpor. Odpor priťahuje ďalšie facky, lebo namiesto toho, aby ste to začali racionalizovať, začali ste na to ísť "pozitívnym myslením" a nasilu ste hatali to "zlé". Napätie treba uvoľniť. Keď sa to dostane z podvedomia von, nechajte to pôsobiť. Ustane to. Zistíte, že sa vlastne nemáte čoho báť - lebo ste to práve virtuálne prežili. Naplňte všetko svetlom, odpustením, poďakovaním. Egregorovi, ktorý vám neustále šepkal a pripomínal do ucha to "zlé", odkážte, že všetko je vyriešené a nech už nechodí, že vy mu už energiu nedáte.Ak sa za pol roka aj tak stane "zlý scénar", celý rituál nezafungoval a budete si o mne myslieť, že som vás luhal, poviem vám iba toto: "vyšší zámer svetelných, rovnako ako vaša duša, vedeli, že jediná cesta vyliečenia je práve to, čoho ste sa najviac báli". Minimálne si ale ušetríte každodenné súženie, lebo premietanie negatívneho spôsobuje len a len bolesť, vec nerieši. Za tri roky si ale na mňa spomeniete zas, keď si uvedomíte, že aj tak prišlo na moje slová: "veď sa mi vtedy dobre stalo... to a to sa otvorilo, vďaka tomu som sa dostal k tomu človeku, k tej veci atď."Veru tak, všetko vždy kráča k lepšiemu. Do svetla.Záverečné body: Nedá sa radiť šablónovite. Môžete konať iba na výške svojho bytia. Ak nebudete konať s úmyslom vedomo uškodiť, teda dokážete byť minimálne neutrálnym, silniete a liečite danú záležitosť. Paľko von Pripraveným šepkajko

 

Prednášky Hirax + hudobný doprovod Juraj Hnilica a Miško Kulich:
08.02., 18 hod, Bratislava, SK Vajnorská
14.02., 18 hod, Lučenec, Dom kultúry
15.02., 18 hod, Topoľčany, Kinosála
16.02., 18 hod, Zvolen, DK Podborová
22.02., 18 hod, Nitra, Agroinštitút
23.02., 18 hod, Piešťany, Malá scéna MsKS

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Novinár Hanus: Keď som zistil, že som sa v kauze Cervanová mýlil, nemohol som spať

Niektoré katolícke média neinformovali o kauze Bezák, lebo sa rozhodli, že budú láskavé, aby neznepokovali čitateľov, vraví MARTIN HANUS.

KOMENTÁRE

Danko s Ficom si dávno zvykli na Bugára, ktorý nereptá

Bugár pripravil pre Fica s Dankom naozaj nepríjemnú situáciu.

TECH

Ako si vybrať najlepší fotoaparát podľa toho, čo chcete fotiť

Od lacných kompaktov až po drahú zrkadlovku.


Už ste čítali?