Sebavedomie rastie z určenia vlastnej hodnoty (2. časť)

Autor: Pavel Baričák | 8.12.2016 o 10:04 | (upravené 23.8.2018 o 8:19) Karma článku: 5,83 | Prečítané:  2146x

Slabí ľudia sa ukotvujú na silných. Je to zákon magnetizmu. Prvotné štádium je vždy veľmi čarovné a mocné, to aby ste sa spojili a dokonale si všetko povedali. 

Raz to možno bude použité proti vám. Harmonickí, vyrovnaní ľudia sa spájajú cez srdcia a toto prepojenie sa nikdy nepreruší.
Už teda viete, prečo sa vami snaží niekto manipulovať vo vzťahu, v tanečnom súbore alebo v práci. Nahliadnite do detstva „tigrov s úsmevom líšky“ a všetko sa vám ukáže ako na dlani. Človek vychovávaný rodičmi, ktorí žiarili úsmevom, pokojom, úctou k všetkému, nikomu nič nezávidí, o nič nebojuje, lebo mu zo všetkých strán tečie úplne prirodzene. Nepozná permanentnú nespokojnosť, dlhodobú nemohúcnosť pohnúť sa ďalej. Vie, že prekážky prichádzajú, ale namiesto lamentovania alebo čakania, že mu druhí automaticky pomôžu, problémy postupne rieši a silnie na nich. Vyrovnaný človek pristupuje k všetkému vyrovnane, aj k problémom. Človek, ktorý sa necení, má málo energie, a tak energeticky cudzopasí. Takýto jedinec nemá žiadnu vôľu, preto bude šikovne delegovať svoju prácu na iných. Tajne túži veľa dosiahnuť, aj keď sa navonok tvári, že mu v podstate o nič nejde a je „pohoďák a férový“. V skutočnosti zhadzovaním iných pláta čiernu dieru v sebe. Opačným extrémom je, keď čiernu dieru daná duša neskrývane využíva ako pohon na dosiahnutie vlastných egoistických cieľov. Pokojne môže ísť o vorkoholika, ktorý ide z jednej roboty do druhej, o rodine toho veľa narozpráva, ale venuje jej jeden poldeň za týždeň.
 

Pokračovanie nájdete na autorovom oficiálnom blogu

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Psychiater Hašto: Rumunské siroty sú príkladom, čo sa stane dieťaťu bez puta s matkou

Jozef Hašto vysvetľuje, ako vzniká väzba matky a dieťaťa.

Na hromadné podujatia už pustia stovky ľudí. Seniorom sa končia nákupné hodiny

Celodenný zákaz vychádzania bude platiť už len v dvoch okresoch.


Už ste čítali?