Sebavedomie rastie z určenia vlastnej hodnoty (1. časť)

Autor: Pavel Baričák | 7.12.2016 o 9:50 | (upravené 23.8.2018 o 8:19) Karma článku: 8,10 | Prečítané:  3348x

Deti si svoju hodnotu určia podľa toho, ako si ich ceníte vy a či ste s nimi radi. Ako sa správate k deťom a akú hodnotu pre vás majú, je zasa obrazom toho, ako máte radi sami seba. 

Každé dieťa teší a potrebuje cítiť, že oň niekto stojí a má ho rád. Cez toto v ňom rastie poznanie vlastnej ceny. Deti sa stávajú tým, čo si o nich myslíte. Považujte svoje dieťa za hlúpe a neschopné a taký človek z neho aj vyrastie. Myšlienka je začiatok všetkého. Ako myslíte, tak hovoríte a neskôr aj konáte. Preto prosím, aby ste rozbili všetky negatívne mantry nad hlavami svojich detí, ktoré ste im stvorili.
V päťdesiatych a šesťdesiatych rokoch sa kládol dosť veľký dôraz na pocit hanby a viny. Niet sa potom čomu čudovať, že z takto vychovávaných detí rástli jedinci s pocitom, že nik sa o ne nezaujíma a nestoja za nič.
Doba sa zmenila, no napriek tomu do sveta dospelých vstupujeme stále vystrašení, neprirodzení, nepoznajúc vlastnú hodnotu, z ktorej tryská pravá božská sila premieňať sny na skutočnosť. Zázraky sa dejú iba pomocou Lásky. Napojiť sa na ňu môžete výhradne tak, že sa stanete opäť tým, kým vás navrhol Prvostvoriteľ. Je to návrat k svojej božskej podstate.

Pokračovanie nájdete na autorovom oficiálnom blogu

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Psychiater Hašto: Rumunské siroty sú príkladom, čo sa stane dieťaťu bez puta s matkou

Jozef Hašto vysvetľuje, ako vzniká väzba matky a dieťaťa.

Na hromadné podujatia už pustia stovky ľudí. Seniorom sa končia nákupné hodiny

Celodenný zákaz vychádzania bude platiť už len v dvoch okresoch.


Už ste čítali?