Spln a nov? Odporúčam očistný pôst, lieči všetko

Autor: Pavel Baričák | 18.8.2016 o 8:13 | (upravené 5.9.2017 o 13:55) Karma článku: 10,58 | Prečítané:  19369x

Počas novu a splnu odporúčam očistný pôst. Kto ste to ešte nikdy neskúšali, odkazujem vám, že jeden deň dáte ľavou zadnou. Iba sa v hlave prepnite, že "dnes budete žiť z prány". 

V žiadnom prípade si nehovorte, že idete hladovať, lebo budete čo? Hladovať. Pri správnej afirmácii bude mať telo čas a chuť sa čistiť a opravovať :-) 

Len veľa pite, najlepšie iba čistú, odstátu vodu. V našej rodine vodu nečistíme drahými filtrami, ale v pomaľovanom džbániku, kde sú vložené kamene šungitu (raz za polroka vymeniť) a krištáľu. V najväčšej kríze počas prvého dňa si prípadne dajte aj čaj, sladenú vodu, či kávu. Alebo aj hroznový cukor pod jazyk. Pôst nemá byť trestanie sa. O mesiac to dáte bez malinovky a o pol roka aj bez kávy :-) Prvý deň je totiž "najťažší". Organizmus konečne dostane "deň voľna" a tak začne vynášať odpad. S uvoľňovaním toxínov teda prichádza aj únava. Tá prichádza najčastejšie poobede. Ak by vás rozbolela hlava, pite zasa vodu. Ak by to bolo neúnosné, prerušte pôst a niečo málo si zajedzte. Málo preto, lebo budete mať stiahnutý žalúdok, tak aby ste si neublížili. A žiadne výčitky, vinenia už je v tomto svete dosť. Nerobte preto nič prísne a tvrdo, netrestajte sa, začnite svoje telo milovať. Každý extrém zbavuje možnosti voľby a všetko robí ťažším.

Prvý deň býva v druhej polovičke únava, ale nie preto, že by telo nemalo energiu - nebojte sa, má po ruke prvú várku cukrov, z ktorých hravo vyžije jeden deň, tuky zo zásob by začalo štiepiť možno až druhý deň. Áno, čosi schudnete, ale výhradne iba čistením. Ak by ste vydržali pôst dva, tri či päť dní, únava zmizne a naplní vás sila. To je moja skúsenosť z minulého roka, kedy som si dal v auguste päť dní nejedenia. Dlhodobejšie pôstovanie je najlepšie vykonávať na jeseň, alebo na jar. Na túto tému odporúčam čítať Rusa Malachova, napríklad jeho titul Dokonalá očista těla Ten je v tejto oblasti skvelý. Prípadne knihu Transformační síla půstu od Stephena Harroda. Ak sa zaujímate o najvyšší level, teda prechod na pránu, v tomto prípade čítajte Jasmuheena

A ďalšie základné pravidlo - koľko pôst trvá, toľko sa má naň nabiehať, aj vychádzať z neho. Príklad: ak ste sa rozhodli nejesť pevnú stravu tri dni, tak tri dni pred ňou by ste mali postupne znižovať váš jedálniček a po konci nejedenia zasa tri dni postupne nabiehať na vašu bežnú normu. 

Pokračovanie nájdete na Hiraxovom novom blogu

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Vláda si tlieska. Testy však mnohých neodhalili, varujú experti

Falošne zdravých považuje za problém aj minister Krajčí.

KOMENTÁR PETRA TKAČENKA

Čo vám zabudli povedať o testovaní

Zatlieskali sme si a teraz k faktom.


Už ste čítali?