Prianie pre mocné sLOVEnsko

Autor: Pavel Baričák | 6.3.2016 o 10:07 | Karma článku: 4,32 | Prečítané:  751x

Nech novú slovenskú vládu spája svornosť, veci riešia s hojnou dávkou sedliackeho rozumu, pri každom rozhodnutí nech si každý daný politik pokladá základnú otázku: "Ktoré riešenie prinesie ľudu viac dobra?" a znova sa ob

Nech sa zákony používajú s ľudskosťou, lebo inak sa demokracia premení na diktatúru. Aby sa daná oblasť zharmonizovala, možno by potešilo, keby bežnému človeku systém uvoľnil a veľké ryby by zasa pocítili zodpovednosť za svoje činy. Náznak policajného štátu (viacnásobné zdaňovanie, pribúdajúce kamerové systémy, čoraz viac zákonov atď) nemôže nikdy viesť k spokojnosti občana. Rovnako tak si myslím, že je cesta, aby obrovský kapitál v pozadí prestal vytvárať zlé sociálne podmienky pre žitie más a naopak, muroval kanály pre hyperbohatnutie promile nepriestrelných jedincov. Nech sa očistí zdravotníctvo a vláda viac myslí na prevenciu cez médiá (zdravá strava, pohyb, športovanie, joga, bylinky, pitie čistej vody, saunovanie, otužovanie...) a rovnako tak nech sa očistia osnovy školstva a v deťoch je rozvíjaná ich nekonečná múdrosť, láska, hravosť a radosť.
Nech Slováci stvoria samočistiaci národ cez prebudených jedincov, kde budú deti vnímané ako najväčšie bohatstvo národa, pracujúci nebude musieť neustále počítať drobné v kešeni, k podnikateľovi bude pristupované ako k zdravému koňovi, ktorý dostáva aj najesť a starí ľudia pocítia úctu a podporu ostatku. Nech sme mocný národ, ktorý nebude mať strach vysloviť svoje "nie" i silnejším bratom, ak pôjde o jeho zem, vodu, deti, duchovné, alebo materiálne bohatstvo.
Posledná myšlienka? Každé zlo raz bolo malé a vtedy sa dalo aj zastaviť. Preto prosím o vznik zdravej a pevnej pravice, ktorá logicky pohltí napredovanie extrémnej pravice. 
Tak nech sa stane, ďakujem. Paľko von Nielen túto nedeľu vám pokojnú želajko


P.S.: Včera večer som pri divínskej hruškovici (52,5%) povedal svokrovi: "Smer získa 28% a 60% ľudí pôjde voliť." Tak vidíte, intuícia sa dá prebudiť, iba dobre vnímajte prvé šepkania, ktoré vám pristanú v srdci.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Ani vyšetrovanie Dúhu nepripraví o verejné zákazky. Pozrite sa, čo stavia

Zmluva na výstavbu tunela za 500 miliónov eur rieši korupciu, vyšetrovanie daní nie.

TECH

Miliardy ľudí čoskoro zažijú nevídanú klímu

Klimatická zmena prebieha nad zemou rýchlejšie ako nad oceánmi.


Už ste čítali?