Prianie pre mocné sLOVEnsko

Autor: Pavel Baričák | 6.3.2016 o 10:07 | Karma článku: 4,32 | Prečítané:  767x

Nech novú slovenskú vládu spája svornosť, veci riešia s hojnou dávkou sedliackeho rozumu, pri každom rozhodnutí nech si každý daný politik pokladá základnú otázku: "Ktoré riešenie prinesie ľudu viac dobra?" a znova sa ob

Nech sa zákony používajú s ľudskosťou, lebo inak sa demokracia premení na diktatúru. Aby sa daná oblasť zharmonizovala, možno by potešilo, keby bežnému človeku systém uvoľnil a veľké ryby by zasa pocítili zodpovednosť za svoje činy. Náznak policajného štátu (viacnásobné zdaňovanie, pribúdajúce kamerové systémy, čoraz viac zákonov atď) nemôže nikdy viesť k spokojnosti občana. Rovnako tak si myslím, že je cesta, aby obrovský kapitál v pozadí prestal vytvárať zlé sociálne podmienky pre žitie más a naopak, muroval kanály pre hyperbohatnutie promile nepriestrelných jedincov. Nech sa očistí zdravotníctvo a vláda viac myslí na prevenciu cez médiá (zdravá strava, pohyb, športovanie, joga, bylinky, pitie čistej vody, saunovanie, otužovanie...) a rovnako tak nech sa očistia osnovy školstva a v deťoch je rozvíjaná ich nekonečná múdrosť, láska, hravosť a radosť.
Nech Slováci stvoria samočistiaci národ cez prebudených jedincov, kde budú deti vnímané ako najväčšie bohatstvo národa, pracujúci nebude musieť neustále počítať drobné v kešeni, k podnikateľovi bude pristupované ako k zdravému koňovi, ktorý dostáva aj najesť a starí ľudia pocítia úctu a podporu ostatku. Nech sme mocný národ, ktorý nebude mať strach vysloviť svoje "nie" i silnejším bratom, ak pôjde o jeho zem, vodu, deti, duchovné, alebo materiálne bohatstvo.
Posledná myšlienka? Každé zlo raz bolo malé a vtedy sa dalo aj zastaviť. Preto prosím o vznik zdravej a pevnej pravice, ktorá logicky pohltí napredovanie extrémnej pravice. 
Tak nech sa stane, ďakujem. Paľko von Nielen túto nedeľu vám pokojnú želajko


P.S.: Včera večer som pri divínskej hruškovici (52,5%) povedal svokrovi: "Smer získa 28% a 60% ľudí pôjde voliť." Tak vidíte, intuícia sa dá prebudiť, iba dobre vnímajte prvé šepkania, ktoré vám pristanú v srdci.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Armádny generál: Rusi majú vynikajúcu techniku. Všetko však závisí aj od politiky

Udržanie starých stíhačiek bude drahé, Rusi si môžu zapýtať viac.

DOMOV

Minister Gajdoš nepriznal takmer polovicu svojho príjmu

Minister obrany v majetkovom priznaní nespomenul výsluhový dôchodok.


Už ste čítali?