Prečo sa vám neplní to, po čom túžite? (1. časť)

Autor: Pavel Baričák | 3.3.2015 o 10:06 | Karma článku: 10,70 | Prečítané:  5414x

Zdeňka Jordánová v jednej zo svojich kníh opisuje príbeh dievčiny,  ktorá túžila byť bohatá, ale akosi sa jej to nedarilo. Keď dostala  výplatu, všetko hneď minula, prípadne o ňu prišla inou cestou. Byť bohatý  znamená mať niekde kapitál, čo pracuje mimo vášho normálneho  toku peňazí, ktorý potrebujete na chod domácnosti a uspokojenie  potrieb. Čím je táto „zálohová“ kopa väčšia, tým viac bohatstva vám  vesmír posiela. Áno, veľká kopa pýta viac. Buďte si istí, že milionári  nemajú najmenší strach o svoje peniaze. Ak im dva obchody nevyjdú,  tak ostatné štyri áno a tie zarobia. Majú teda peniaze, neboja sa o ne.  Sú naplnení pocitom, že sú bohatí, vesmír to počuje, takže k nim materiálny  dostatok aj vo veľkom posiela. Keď nevlastníte bočný aktívny  kapitál, nie ste bohatí a to vaše „nič“ ani nič nepritiahne. A keď sa ešte  o to málo aj bojíte, tak oň aj prídete, to si buďte taktiež istí.

Spomínaná dievčina síce mala dobrý plat, ale vždy všetko minula, takže na vedľajšiu kopu, ktorá by jej skutočne zarábala a robila ju materiálne bohatou, akosi neostávalo. Ale ona bohatou chcela byť, vždy po tom túžila. A tak išla na odblokovanie. Zásluhou terapeutky sa cez život mamy dostala k detstvu starkej. Písali sa práve päťdesiate roky minulého storočia. Rodičia starej mamy boli zámožní, no zrazu do ich vily vtrhli komunisti a vyhodili im na oči, ako si môžu žiť v takom prepychu, keď proletariát je pomaličky zo psích misiek a oni tu po pansky jedia zlatými príbormi. Napriek tomu, že bohatstvo nadobudli čestnou prácou a svojimi vedomosťami, majetok im zhabali. A aby toho nebolo málo, mamu toho dievčatka poslali do pracovného tábora. Mladá duša si teda do seba uložila túto mantru: „Byť bohatý je niečo zlé. Keď budem bohatá, môžem dokonca prísť aj o milovaných.“
Tento dobre zašifrovaný odkaz schovaný v hlbokom podvedomí odovzdala nevedomky aj svojej dcére a tá zasa svojej. Nečudujme sa teda, že všetko materiálneho charakteru od vnučky odchádzalo a nedarilo sa jej. Veď to vysielala do vesmíru, priam kričala, že nechce!
Množstvo ľudí sa ma pýta, prečo sa im neplní to, po čom túžia. Radím im, nech hľadajú súvislosti, že im možno stačí rozkódovať posledný rébus a v žiadanej oblasti sa otvoria stavidlá. Možno vo svojom podvedomí chovajú škrečka, ktorý pahltne vyjedá všetky chutné oriešky, ktoré mali ísť pôvodne pánovi. No pán živorí, lebo nevie, že v sebe pestuje mechanizmus, ktorý tak silno plieska bičom, že žiadané v skutočnosti odpudzuje, aj keď verbálne vyslovuje opak.
Odmietam všetky verdikty „múdrych“ v štýle: „Nemáte byť tento život bohatý a ani sa ním nestanete, hocijako sa budete snažiť.“ – „Žiaľ, nie je vám súdené mať v tomto živote pekný vzťah. Tento život budete iba naprávať chyby z minulých životov, budete stretať samých zlých mužov, ktorým ste v minulosti ublížili.“ Napríklad toto mi napísala jedna moja čitateľka: „Keď som bola úplne na dne, zašla som k veštici. Povedala mi, že mám najťažší osud, aký kedy videla. Vraj nikdy nebudem mať dobrého muža ani peniaze.“
Ľudia, neverte týmto súdom. Naše osudy nie sú pevne nalinkované ani dopredu určené našimi predošlými rozhodnutiami. Áno, následky k nám prichádzajú, ale sme kreatívni tvorcovia, riešitelia s vytýčenými úlohami. Máme tu len prechodný pobyt na neurčitý čas, kedy môžeme veľmi veľa vecí dať na poriadok, opraviť, harmonizovať, a tak ich uzavrieť. Ak sa však človek neprebudí, môže to dopadnúť ako v nasledujúcom príbehu.
Bola jedna dievčina, ktorá milovala istého chlapca. Veď bol milý, dobre vyzeral, mal ju rád. Ale mal zároveň v podvedomí zdedený odpor k materiálnu a úspechu. Neuvedomovala si, že tým, že sa pre neho rozhodla, si taktiež vybrala život bez blahobytu. Neskôr začal byť ten človek svojou „neschopnosťou“ frustrovaný, mrzutý a agresívny a stratil všetky vlastnosti, pre ktoré ho dievča milovalo.
Berte teda do úvahy celé spektrum energií, ktoré priťahujete. Môžete si tak cielene vytvárať svoju budúcnosť. Ak by sa spomínaný muž začal zaujímať, prečo materiálno odpudzuje, a odstránil by skrytú prekážku zo svojej cesty, príbeh sa mohol skončiť úplne ináč.

Nech svet speje k láske, Hirax


Knižne vyšlo v druhom dieli Šlabikára šťastia: Sebaspoznanie, súvislosti, sebapremena

Martinus: Šlabikár šťastia 2.


Prednášky Hiraxa zo Šlabikárov šťastia: 
4. 3. 2015 (streda), 17.36, Trenčín, Kino Hviezda.  

5. 3. 2015 (štvrtok), 16.38, Nové mesto nad Váhom, Mestské kultúrne stredisko.  

8. 4. 2015 (streda), Bratislava  

9. 4. 2015 (štvrtok), 17.31, Trnava, Kino Hviezda

10. 4. o 20.33, Bratislava, British Rock Stars, RAMCHAT (Hiraxova pagan metalová kapela), Krahulec (Bolešov, folk metal), Frozen Blood (Bratislava, death/black metal), Minuliruiny (Bratislava, folk/fantasy metal). 

11. 4. 2015, Brno, RAMCHAT (Hiraxova pagan metalová kapela), Arkona (Pl), Silva Nigra (Cz), Torc (Cz), BLOODY OBSESSION (Cz).

14. 4. 2015 (utorok), 10.09, Kováčová, Motivujúca prednáška pre slovenských paraolympionikov. Nie je vstup pre verejnosť.  

14. 4. 2015 (utorok), 17.37, Zvolen, Krajská knižnica Ľudovíta Štúra.  

15. 4. 2015 (streda), 17.17, Bánovce nad Bebravou, ZUS DK (zusdkbanovce.sk).

16. 4. 2015 (štvrtok), 17.07, Levice, Levická synagóga

23. 4. 2015 (štvrtok), Prešov, Stredná škola - iba pre študákov

23. 4. 2015 (štvrtok), 17.39, Košice, Kulturpark

24. 4. 2015 (piatok), 13.37, Kežmarok, Hotelova akademia Otta Brucknera

24. 4. 2015 (piatok), 17.37, Kežmarok, Hotel Hviezdoslav

25. 4. 2015 (sobota), od 17.01 do 18.37, Bratislava, Hotel Hilton, Umenie byť Ženou, DoubleTree by Hilton. Program začne od 9.01 a skončí o 21.36 talk show s Adelkou Banášovou, ktorá bude celý festival aj moderovať. 

28. 4. 2015 (utorok), 17.03, Nové Zámky, Dom Matice slovenskej, Nábrežná 24. 

29. 4. 2015 (streda), 16.07, Komárno

15. 5. 2015 (piatok), Banská Bystrica, Festival Harmónia

 
Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

TECH

Geológ: Ochladili Zem a vyhubili ľudí. Našu planétu čaká supererupcia

Výbuch supervulkánu by bol aj dnes katastrofický, hovorí geochronológ Martin Danišík, ktorý publikoval v prestížnom vedeckom časopise.

BLOG INEKO

Máme priveľa magistrov a inžinierov, dlho študujeme a neodmeňujeme úspech

Rozdiely vo vzdelávaní medzi Slovenskom a krajinami OECD.


Už ste čítali?