Dieťa nie je hračka, ani tovar, ale budúcnosť národa (referendum 7. 2.)

Autor: Pavel Baričák | 28.1.2015 o 10:30 | (upravené 23.8.2018 o 11:02) Karma článku: 12,01 | Prečítané:  6917x

Nie sme pripravení prijať v zamestnaní kolegu, ktorý by otvorene vyhlásil, že je homosexuál. Naša spoločnosť nie je pripravená mať za premiérku ženu, ktorá by priznala, že je na ženy. Naša spoločnosť jednoducho nie je pripravená,

"Na otázku, či majú deti vychovávať rodičia rovnakého pohlavia, by som odpovedal, že nie som a priori proti. Je to ale forma výchovy, ktorá je nová, historicky neoverená a pri jej aplikácii by som navrhoval postupovať skôr opatrne. Pripodobnil by som to k aplikácii striedavej výchovy detí po rozvode rodičov. Je to z hľadiska aplikácie tiež určitý experiment. Aj striedavá výchova v určitých prípadoch funguje bezchybne, ale v iných prináša deťom viac komplikácií než prospechu." Tak mi odvetil môj kamarát, Emil Bulla, psychológ s renomovanou praxou.

Cítim to rovnako. Preto hovorím, Slováci, nebuďme unáhlení. Neexperimentujme s jedným najväčším národným bohatstvom, ktorým naše deti bezpochyby sú. Ak by sa ma dnes spýtali, ako sme mali ako národ postupovať po roku 1989, odvetil by som jednoznačne: Nedajme si zobrať naše dobré veci! Vyčkajme, nebuďme hŕŕ do všetkého. Lebo kapitál zvalcuje aj posledné naše morálne hodnoty, ktoré máme. Neklamme sa, socializmus naučil ľudí kradnúť, lenivosti, ľahostajnosti v rozhodovaní sa, preberaní zodpovednosti za svoje činy, stádovitosti a duchovnej slabosti.

Pokračovanie nájdete na autorovom oficiálnom blogu

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Haščáka dobehla Gorila, šéfa Penty obvinili z korupcie

V sídle finančnej skupiny zasahovali desiatky policajtov.

Stĺpček šéfredaktorky Beaty Balogovej

Haščák sa Gorily nezbavil, dnes už to potvrdzuje aj NAKA

Bolo by skôr prekvapivé, ak by Božie mlyny nezachytili Pentu.


Už ste čítali?