Od zámeru k myšlienke: „Na čo myslíte, to násobíte“ (1.časť)

Autor: Pavel Baričák | 10.12.2014 o 10:09 | Karma článku: 8,09 | Prečítané:  3054x

V prvom diele Šlabikára šťastia som veľkú časť knihy venoval zámeru, kumštu pričarovať si niečo, čo nám aktuálne chýba – či už v duševnej, materiálnej alebo inej rovine. Zabudol som však dostatočne zdôrazniť dôležitosť pokory, čistoty zámeru a obete na dosiahnutie danej veci.

Zhrniem čaro zhmotnenia cieľa do pár viet. Prvoradé je presne vedieť, čo chcete. Kto nemá cieľ, márne hľadá cestu. Ľudia dneška hovoria áno, ale pritom si myslia nie. Je to naučený „princíp masky“, ktorý nám tak choro predáva jedna zmätená generácia za druhou. Nevedie nikam inam ako na tŕnisté cesty, kde na vás budú životné skúšky a bolesti dôkladne pôsobiť, aby vás vrátili späť k sebe, vašej úlohe, osobnej pravde a osobnému šťastiu. Ak teda po niečom túžite, jasne si sami v sebe odpovedzte, čo to má byť, ako to má vyzerať, ako sa budete cítiť, keď sa všetko naplní. Zadefinujte to najdokonalejšie, ako len viete: „Chcem partnera, ktorý bude deťom a rodine venovať oveľa viac času ako ten predošlý.“ – „Prajem si nájsť nové pracovné miesto, kde bude skvelý pracovný kolektív a budem svoju prácu milovať.“ – „Želám si zlepšenie finančnej situácie aby som doplatil hypotéku a vyšlo mi do konca roka aj na nové auto.“
Do poslednej bunky tela sa stotožnite so svojím zámerom, nesmie sa vo vás strachovať ani len jedna časť bytosti! Dajme si príklad. Ak sa vás napríklad niekto pýta, či chcete ísť na dovolenku so susedovcami a vy odpoviete áno aj napriek tomu, že dvadsaťsedem percent vašej duše vášho suseda dvakrát nemusí, skončí sa aj oddych pri mori presne podľa tejto rovnice. Musíte byť každým pórom pripravení prijať od vesmíru žiadaný dar a plní lásky ho zužitkovať. Ak odpovedáte bytostne neucelene, vec napreduje aj napriek tomu, že to, čo ste vyslovili, považujú vaše uši za akt vyriešenia. Nie, vec pokračuje, lebo časť vášho vnútra nie je s danou vecou stotožnená. Len ste si nepovedali pravdu.
Ďalším krokom na ceste k dosiahnutiu vysnívaného je čo najlepšia vizualizácia zámeru. Napríklad túžite po drahých šatách, na ktoré nemáte peniaze, dokonca ich ani neviete nájsť v obchodoch. V tomto prípade si predstavte, ako sa obzeráte v novom kostýme pred zrkadlom. Vysnívaná tmavomodrá má presne ten odtieň, ktorý sa vám páči. Všetky detaily šiat i celkový strih sú bezchybné. Vymodlený kostým vám sedí ako uliaty, vyzeráte v ňom krásne a prišiel k vám korektnou cestou, hoci bol pre vás príliš drahý. 
Alebo si vždy pred zaspaním oživujte predstavu, ako šťastne kráčate parkom a za ruku držíte presne takého chlapa, o akom ste vždy snívali. Nie toho, ktorého vám nanútila mama so starkou. Ten muž má vlasy čierne ako uhoľ, je vysoký, jeho oči majú presne ten odlesk dobroty, ktorý hľadáte už roky. Čím je váš sen jasnejší a detailnejšie zašpecifikovaný, tým máte väčšiu šancu na úspech.
Sen máme zavesený v oblakoch, prílišné obzeranie sa za ním by už nikam neviedlo, treba začať na ňom pracovať. Keď snívate o lepšom pracovnom postavení, je čas pustiť sa do štúdia. Ak chcete dosiahnuť úspech v športe, treba trénovať, pýtať sa ľudí, ktorí v danej oblasti uspeli, na techniky a postupy, čo pomohli im. Proste svojich anjelov o pomoc a prídu vám do cesty ľudia, ktorí vám pomôžu a osvetlia oblasti, čo boli pre vás doteraz tabu. Bez zapojenia všetkých vašich síl to nepôjde. Musíte chcieť, musíte ísť za vecou. Nemôžete iba túžiť, musíte na tom začať aj „makať“ a potom sa skutočne začnú diať zázraky a príde aj na slová Paľka od Coelhovcov z Brazílie, teda že sa spojí celý vesmír a pomôže vám.

 

Nech svet speje k láske, Hirax


Knižne vyšlo v druhom diely Šlabikára šťastia: Sebaspoznanie, súvislosti, sebapremena


Prednášky Hiraxa zo Šlabikárov šťastia:  

10. 12. 2014 (streda), 12.55, Trnava, Univerzita Cyrila a Metoda, Námestie Jozefa Herdu 2, Knižnica. Možnosť vstupu aj pre verejnosť. 

10. 12. 2014 (streda), 17.17, Trnava, Artklub, Hlavná 17, Orgovánová 11, 91702 Trnava.

11. 12. 2014 (štvrtok), 16.15, Považská Bystrica – kaviareň Swim club, budova Krytej plavárne, ul. Športovcov. 

16. 12. 2014  (utorok), 15.30, Ústav na výkon trestu odňatia slobody a ústav na výkon väzby (po starom väzenie) Ilava

16. 12. 2014 (utorok), 18.08. Divadlo Púchov, Veľká sála, Hoenningovo námestie 2002.

18. 12. 2014 (štvrtok), 18.28. Námestovo, K&F Klub.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

TECH

Geológ: Ochladili Zem a vyhubili ľudí. Našu planétu čaká supererupcia

Výbuch supervulkánu by bol aj dnes katastrofický, hovorí geochronológ Martin Danišík, ktorý publikoval v prestížnom vedeckom časopise.

BLOG INEKO

Máme priveľa magistrov a inžinierov, dlho študujeme a neodmeňujeme úspech

Rozdiely vo vzdelávaní medzi Slovenskom a krajinami OECD.

KOMENTÁRE

Nerobme z Kisku dobrého anjela, ide o princíp

To, čo sa urobilo v prípade prezidenta, očakávame aj pri vládnych kauzách.


Už ste čítali?