Všetci sme mágovia

Autor: Pavel Baričák | 9.12.2014 o 10:04 | Karma článku: 7,86 | Prečítané:  2839x

Po vydaní knihy Šlabikár šťastia: Návrat k sebe mi dennodenne chodili prosby o kontakt na Sofiu či na Babu Jagu. Akoby si čitatelia povedali: „Títo ľudia pomohli Baričákovi, pomôžu aj mne, sú všemocní.“ Ľudia, systém bytia na Zemi je neuveriteľne krásne vymyslený, nedá sa opísať v nijakej knihe. Pochopte, čo jednému pomôže, to môže druhému uškodiť. Nie je to len o tom, že cítim vnútornú potrebu chrániť niečie súkromie, ale aj o tom, že tieto bytosti boli cestou pre mňa. Nik nie je všemocný. Na druhej strane všetkým odkazujem, že všade navôkol nás je všetko, čo potrebujeme. Lieky na naše choroby sú v našich lesoch, v prírode, to je šlabikár šťastia, ktorý nám zanechal Boh.

Raz som viedol dialóg s jedným zanieteným vyznávačom urinoterapie. Rozprával mi, ako si nešťastne prepichol ruku v pivnici na hrdzavom klinci. Nie náhodou mal na polici svoj odparený koncentrovaný moč. Nalial si ho do dlane, ruku zovrel do päste a čakal. Dlaň prestala krvácať a ani ďalšie dni sa nedostavila infekcia či zápal. Nešiel s tým úrazom ani k lekárovi. Vysvetľoval mi, že on sa ničoho nebojí, lebo vždy má pri sebe moč. Keď ho škriabe v hrdle, vykloktá si ho raňajšou urínou. Keď cíti náznak nádchy, vťahuje urínu nosom. Potiera si ňou tvár a poviem vám, ten chlap vyzerá o pätnásť rokov mladší, ako tvrdí jeho občiansky preukaz. Vonkajšie hemoroidy si natiera raňajším močom, jednoducho cíti, že má všetko liečiť urínou, a tak to aj robí.
Nenahováram vás na urinoterapiu, nie všetci vieme prekonať určité zábrany. Toto je, skrátka, jeho cesta a spomenul som ju pre podobnosť myšlienok: Všetko dôležité máme neustále na dosah ruky. Naši fyzickí anjeli sú taktiež vždy blízko nás. Mám na mysli ľudí, ktorí nám vedia pomôcť. No nevkladajte hneď všetky nádeje do prvého človeka, o ktorého schopnosti liečiť ste sa dozvedeli. Uľahčujete si cestu, vesmír to takto nechce. Chce, aby sme zosilneli, trochu sa ponamáhali. Trvácne veci k nám neprichádzajú hladko, musíme si ich zaslúžiť. Psychická bolesť či choroba nástoja na určitom období trvania, nech je lekcia účinná – aby nás skutočne donútila rozmýšľať a vykonať zmenu. Boh pomáha tomu, kto si pomôže sám. Náš duchovný vývoj má istú postupnosť, svoje chrámy staviame tehličku po tehličke. Preto nám je aj to, čo potrebujeme, odhalené vždy v správny čas. Tak ľudstvu, ako aj každému jednotlivcovi. Záchrancovia, ktorí vám môžu pomôcť, preto prídu v bode, keď ste už vyčerpali všetky svoje možnosti – priam v hodine dvanástej. Lebo Prozreteľnosť chce, aby ste na veci
zapracovali čo najviac vlastnými silami. Nemáme to na Zemi nejako dožiť, ale zobrať si počas života zo všetkého to najcennejšie.
Všetci sme silní, veď v sebe máme zakódovaný Božský princíp. Stačí sa dotknúť seba, spoznať svoju silu a privodíme zmenu. Riaďme sa svojimi pocitmi, Bohom v nás. Robme vždy len to, čo je v súlade s nami. Nehľadajte pravdu vonka, veď ju máte vo svojom vnútri. Ak teda neveríte v silu uríny, azda jednoduchšie uveríte v silu srdca. 
Staňte sa ostrovom pozitívneho naladenia. Buďte optimistami, pre každý prípad už dnes chlaďte šampanské. V každej patálii sa snažte premeniť sa na Baróna Prášila. Veď on dokázal sám seba vytiahnuť z močiara, a to už je aké kúzlo!
Naučte sa žiť aj s nezdarom. Berte ho ako živnú pôdu pre svoj neskorší úspech. Zbavte sa prianí a dostaví sa vnútorný pokoj. Najchudobnejší ľudia sú tí, ktorí sú otrokmi svojich želaní. Odmietnite a získate. Zmocnite sa a rozrušíte svoje vnútro. Buďte ziskuchtiví, jedine keď ide o duchovné poklady.
Je dobré prebudiť sa z drámy zdanlivej reality, ktorú sme si sami vytvorili. Uvedomenie si nesmrteľnosti ducha, zbavenie sa úzkoprsého pohľadu na svet a rozvoj širšieho vnímania celku je veľmi dôležitý. Majte na pamäti, že sme prišli na tento svet preto, aby sme na sebe pracovali.
Nepočúvajte zlo a nezaujímajte sa o škandály, urážky, prejavy nenávisti či lakoty, ignorujte rozprávanie bezbožných a skazených ľudí, ktorých srdcia sú zbavené lásky. Sústreďte svoju pozornosť na skutky, ktoré sú stelesnením bratskej lásky medzi ľuďmi. Zlé oči vidia v ostatných iba zlo. Hnev sa neodstráni hnevom, krutosť sa nedá zbaviť krutosťou. To možno len pochopením, prijatím, súcitom a láskou. Pokúste sa teda očistiť svoje srdce od zloby, chamtivosti, nevraživosti, zaujatosti, pomsty, závisti, malichernosti, egoizmu a hnevu. Pocity nadradenosti či menejcennosti vznikajú iba v srdciach nakazených egom. Naopak, milosrdenstvo, cnosť a pokánie vedú k čistote srdca a rozumu. Dosiahnete ju stretnutiami s ušľachtilými myšlienkami, knihami a ľuďmi, ktorých si pritiahnete na princípe: čo je vo vás, to k vám aj prichádza.
Vraj vás zastihla hmotná núdza, choroba a pokazené vzťahy, a tak mi píšete, aby som vám dal kontakt na Sofiu či na Babu Jagu. Krach, nezdar či bôľ sú iba signalizáciou, že v niečom chybíte, máte sa opraviť, v niečom sa zlepšiť, zapracovať na sebe. Vesmír totiž disponuje bohatstvom pre všetkých. Ak vám nedáva, niekde máte pribuchnuté dvere. Tok energie neprúdi, blok nedovoľuje, aby k vám prišla hojnosť.
Odmietnite chorý odkaz včerajšej generácie, že každá radosť musí byť vykúpená pocitom bolesti a viny. Akého Boha to ľudia vlastne hľadajú v chrámoch? Boh nechce, aby sme trpeli, nepotrebuje, aby sme mu posluhovali. Zavďačíte sa mu, keď budete pomáhať druhým, lebo každý človek je jeho príbytkom. Mylná posadnutosť Bohom je tým najškodlivejším typom šialenstva a najväčšie pokrytectvo je pokľaknúť pred ním a potom nútiť iných, aby pokľakli pred vami.
Želám vám, nech sa vám darí riešiť osobné úlohy, aby ste si v čase oddychu naplno užívali „umenie žitia“. Nie som guru či duchovný vodca. Som obyčajný človek, ktorý hľadá súvislosti, spoznáva zabudnuté vesmírne zákony. Som iba malinké svetielko, ktoré zasvietilo pre pár ľudí. Berte ma ako sviečku, kým nestretnete ďalšie svetlá. Aj mňa ovplyvnilo veľa kníh, udalostí, ľudí, od niektorých ma cesta hľadania neskôr názorovo odklonila. Spomínam však na nich s úctou. Keď teda o rok poviete, že „Baričák mi už nemá čo dať“, bude to pre mňa tá najväčšia pocta. Lebo to bude dôkaz, že rastiete a idete vlastnou cestou.
Aj vy ste sviecou, tak choďte a rozsvieťte iných ľudí. A keď vám padne pod nohy brvno, spomeňte si, že ste všemocným mágom, ktorý si môže v pravý čas pričarovať svoju „Sofiu“ a svoje „Baby Jagy“. Zo svojho mesta, z okolia, komunity, naladenia... Sú na dosah, len ich ešte nevidíte, lebo vám ešte nemali byť ukázané. Spoznáte ich, keď príde ten najlepší okamih pre vás.

Nech svet speje k láske, Hirax


Knižne vyšlo v druhom diely Šlabikára šťastia: Sebaspoznanie, súvislosti, sebapremena


Prednášky Hiraxa zo Šlabikárov šťastia:  

9. 12. 2014 (utorok), 18.18, Bratislava, Connect Coworking, Páričková 18, 3. poschodie. Obmedzená kapacita 250 miest - príďte aspoň 39 minút skôr a sedíte.

10. 12. 2014 (streda), 12.55, Trnava, Univerzita Cyrila a Metoda, Námestie Jozefa Herdu 2, Knižnica. Možnosť vstupu aj pre verejnosť. 

10. 12. 2014 (streda), 17.17, Trnava, Artklub, Hlavná 17, Orgovánová 11, 91702 Trnava.

11. 12. 2014 (štvrtok), 16.15, Považská Bystrica – kaviareň Swim club, budova Krytej plavárne, ul. Športovcov. 

16. 12. 2014  (utorok), 15.30, Ústav na výkon trestu odňatia slobody a ústav na výkon väzby (po starom väzenie) Ilava

16. 12. 2014 (utorok), 18.08. Divadlo Púchov, Veľká sála, Hoenningovo námestie 2002.

18. 12. 2014 (štvrtok), 18.28. Námestovo, K&F Klub.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Armádny generál: Rusi majú vynikajúcu techniku. Všetko však závisí aj od politiky

Udržanie starých stíhačiek bude drahé, Rusi si môžu zapýtať viac.

DOMOV

Minister Gajdoš nepriznal takmer polovicu svojho príjmu

Minister obrany v majetkovom priznaní nespomenul výsluhový dôchodok.


Už ste čítali?