Pán Kiska, v nedeľu vám posielam mysľou gratuláciu

Autor: Pavel Baričák | 24.3.2014 o 10:31 | (upravené 24.3.2014 o 11:20) Karma článku: 17,95 | Prečítané:  19445x

Buď v sebe necháte zvíťaziť strach, alebo lásku. Keď som videl pán Fica, ako pánovi Kiskovi nadáva do kačice, pýtal som sa v duchu, prečo berie do úst nevinné zvieratko z animálnej ríše a neporozpráva sa v prvom rade so svojim strachom. V jednom mienkotvornom denníku "známkovali" oboch kandidátov na prezidenta z rôznych vlastností. Pán Fico v oblasti "ovládania sa" uspel veľmi dobrou známkou. U mňa by prepadol.

Scientológia

Píšem motivačné články pre časopis Úspešní manažéri. Vydáva ho pán Pavlík, ten istý človek, ktorý vydal knihu o pánovi Kiskovi, ako aj o mnohých slovenských úspešných podnikateľoch. Asi pred pol rokom mi niekto napísal: "Pán Baričák, viete, že píšete pre scientológov?" Spýtal som sa daného človeka, či niekedy spomínaný časopis čítal. Už mi neodpovedal.

Vidím tu veľkú spojitosť, pretože každý priemerne inteligentný a vnímavý človek, ktorý by chytil hocijaké číslo Úspešných manažérov do ruky, by pochopil, že je to jeden príjemný mesačník, ktorý prináša články o rozvoji duše, tela, vnútorných vlastností človeka, rozvíja schopnosť vychádzať s ľuďmi, dosiahnuť korektnou cestou úspech v podnikaní, čestným spôsobom dojsť k materiálnemu zabezpečeniu.

 

Pán Kiska ako krstný otec románu Vykupiteľ duší (vraj od autorky, scientologičky)
Paradoxne mi bol ponúknutý rukopis spomínanej knihy na vydanie, nakoniec ale knihu vydal Slovenský spisovateľ. Je to perfektne napísaný historický napínavý román, so scientológiou nemá spoločné ani "ň". Zasa zavádzanie, opäť mlátenie prázdneho žita.

 

Pán Kiska a scientológia

Položil som redakcii Úspešných manažérov priamu otázku: "Je pán Kiska scientológ?". Odpoveď? "Nie, nie je. Pán Pavlík mu vydal knihu, tak ako ďalším iným slovenským manažérom." Ak chcete o niekom napísať knihu, musíte sa s ním párkrát stretnúť, to je logické. To ešte ale neznamená, že máte rovnaké myšlienkové zameranie ako váš vydavateľ a všetci podnikatelia, ktorým vyšli knihy v spomínanom vydavateľstve sú scientológovia. Vyhlasovať pána Kisku za scientológa mi teda pripadá akoby nejaký kňaz bil slobodnú tehotnú mamičku dáždnikom po hlave a nadával jej pred všetkými na ulici, že súložila.

Pýtal som sa ľudí, ktorí pána Kisku poznajú osobne, aký je to vlastne človek. Zo všetkých strán mi prišla rovnaká odpoveď. "Je to férový, pracovitý a veľmi múdry človek. Je taký, aký je na obrazovke, nič nehrá. Chce Slovensku dobre."

Všetci to vieme, pán Fico chce oslabiť pána Kisku ako politického soka, aby klesli jeho preferencie. Robí to veľmi neférovým spôsobom a keďže je inteligentný, sám o tom dobre vie. Už len toto hovorí o jeho charaktere. Označením pána Kisku za sektára mieri na kresťansky orientovaných voličov, nech sa priklonia radšej k nemu, lebo ich viera a strach je silnejšia ako zdravý rozum. Je to hra účelnej manipulácie mysle voliča s cieľom vyvolať obavu.

Moja mama bola v Martine v športovej hale na pánovi Ficovi. Je ale veľmi sčítaná, takže ružu si zobrala (bolo to na deň Matiek), ale hlas mu nedala. Je veľmi veriaca. Keď som s ňou teraz volal, spýtal som sa jej: "Mami, koho ideš voliť?" Odvetila: "Paľko, asi ani jedného. Vieš, ten Kiska je sektár!" Klamstvo zapôsobilo. Dal som si tú prácu, zašiel som za ňou a vysvetlil jej to.
Dajte si teda tu prácu a vysvetľujte. Živý dialóg je silnejší než polopravdy servírované kúpenými médiami.
Ficovolič je človek oklamaný. Keď sa ho spýtate, prečo volí pána Fica, podráždene odpovie: "A prečo nie?!" Dochádzajú mu argumenty, lebo za posledné roky pán Fico už nespočetne veľakrát oklamal aj jeho. Je svojim spôsobom "kúpený", za dvanásť eur pridaného na dôchodku dá hlas. To je matematika pána Fica, pozná slovenský ľud, vie, čo mu má podsunúť. Voliči pána Fica, zapamätajte si: Nik vám nemôže dať toľko, čo vám pán Fico sľúbi. Ale nedodrží...

Dvanásť eur pridá, nebojte sa, ale v skutočnosti pôjdete aj tak do mínusu, lebo si neuvedomujete, že pri smerovaní krajiny Smerom do čoraz zlej ekonomickej situácie, vám tých dvanásť eur na vyrovnanie zdražených energií a potravín za jeden mesiac nebude stačiť ani zďaleka.

 

Pán Kiska a úžerníctvo

Ak je pán Kiska úžerník, tak potom všetci slovenskí podnikatelia (vrátane štátnych podnikov) sme úžerníci, lebo každý z nás pracuje s maržou 30 až viac ako 100 percent, Áno, aj na gombíku, ktorý si kupujete v poslednej galantérii, zarobí majiteľ minimálne 30% . Hmm, ale ako tam rozmýšľam, pána Fica vlastne v Moskve nenaučili nič iné, keď každého podnikateľa považuje za zloducha páchajúceho hrdelný hriech. Odkazujem mu, nech skúsi jeden rok podnikať pod paľbou bičov, ktoré sám vymyslel a zistí, že je to veľmi ťažké.

Raz mi volala pani ekonómka: "Veď dobre, nech pán Fico dojí podnikateľov, áno sme dojné kravy, ale nech nám dá aj nažrať!" Jeden môj múdry kamarát na to pekne odpovedal: "Mnohí vďaka vyhláseniam pána Fica považujú podnikateľa za prašivého vlka, ktorého by mal človek zabiť. Iní si myslia, že je krava, ktorú môžu nepretržite dojiť. Len málokto v ňom vidí koňa, ktorý ťahá voz." A toto by si mali uvedomiť práve politici, ktorí by mali vytvoriť zdravé podhubie pre malých a stredných podnikateľov, lebo práve oni sú tie kone, ktoré ťahajú voz. Nie je možné sľubovať pridávanie peňazí sociálne slabším občanom, keď si Smer nerozumným spôsobom proti sebe štve produktívnu časť obyvateľstva, ktorá vytvára aktíva. Pán Fico obyvateľov Slovenska nespája, ale rozdeľuje a toto dobrý politik nerobí. Slovenský kôň erdží od vysilenia, tak to Smer rieši zadlžovaním štátu. Ak máte deti, myslite na ne.

Nedôvera medzi občanom a štátom narastá. Myslím si, že za to veľkou mierou môže pán premiér, ktorý zo Slovenska vytvára policajný štát s rúškou "ľudomilstva". Dôkazom je aj celá mašinéria zla, ktorú spustil na pána Kisku. Pán Fico sa bojí. Veľmi. Koná za neho strach. Nemusíte byť vyučený psychológ, stačí ho pozorne sledovať na obrazovke. Bojí sa, že narazí. Ide mu o veľa. A tak vytiahol najväčšie húfnice. Kope, uráža, haní, klame... Nenásytné ego je u neho vodca a strach je palivo, ktoré živí jeho správanie plné zla, ktoré za sebou zanecháva.

 

Pán Kiska a pokuty

Nie je možné podnikať v tomto štáte a nedostať pokutu. Čím väčšia firma, tým väčšie pokuty, to je logické. Ak nepodnikáte, napíšem to inak: Nie je možné v tomto štáte šoférovať auto a nedostať pokutu. Už asi viete, o čom hovorím. Keď vám raz pán policajt bude chcieť dať pokutu, nedostatok vždy nájde.

 

Pán Kiska, zostaňte pri dobre

Pán Kiska, radím vám - nežalujte pána Fica. Ľudia vnímajú dobro, vedia pravdu, nebojujte s matrixovskými zbraňami, nedajte sa strhnúť nekalými praktikami pána Fica. Keď voľby skončia, všetko ustane, nikoho už nebude zaujímať verdikt súdu. Slováci zabúdajú veľmi rýchlo, pán Fico to vie.

Ale na druhej strane sa Slováci preberajú, vnímajú, čo je dobro a čo zlo. Buďte sám sebou, počúvajte svoje srdce, nemôže vám poradiť zle. Stretli ste sa s pánom Ficom, aby ste sa pri ňom naučili udržať harmóniu, berte ho ako trenažér, v tomto je perfektný.

 

Dám hlas pánovi Kiskovi

Nestarám sa veľa o politiku, ale teraz voliť pôjdem. Dám hlas pánovi Kiskovi. Už stačilo despotickej vlády jednej strany, ktorá nemá problém zmeniť ústavu, keď jej to padne vhod. Človek, ktorého pohltilo vlastné ego a hlad po moci, prekročil z môjho pohľadu hranice neúmerne. Pomer síl treba vyrovnať, nech nastane rovnováha. Nekontrolovateľná vláda jednej strany málokedy prinesie dobré. To by sme museli byť všetci eticky, morálne a duševne na inej výši. Ale hlavne politici by museli byť skutočným vzorom.

Pôjdem voliť pána Kisku, lebo z neho cítim dobro. Chcete vedieť, čo cítim z pána Fica? Pozrite sa mu do očí a odpovedzte si sami.

 

Paľko von Voličko. Ten, ktorý ako malý rok miništroval v bojnickom kostole, ale s mnohými praktikami cirkvi teraz nesúhlasí. Naopak, vníma iba nekonečnú lásku Ježiša Krista.

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Armádny generál: Rusi majú vynikajúcu techniku. Všetko však závisí aj od politiky

Udržanie starých stíhačiek bude drahé, Rusi si môžu zapýtať viac.

DOMOV

Minister Gajdoš nepriznal takmer polovicu svojho príjmu

Minister obrany v majetkovom priznaní nespomenul výsluhový dôchodok.


Už ste čítali?