Niečo o zrkadlení a učiteľoch

Autor: Pavel Baričák | 7.11.2013 o 10:05 | (upravené 23.8.2018 o 9:45) Karma článku: 11,50 | Prečítané:  7026x

Ľudia sú čierni (tí, ktorí reagujú negatívne či vyžarujú smútok) alebo žltí (slniečka, ktoré pochopili, že bude, ako bude, a boli by hlúpi, keby sa neradovali zo všetkého, aj z „nedobrého“). Ale ja som si ich rozdelil ešte na „zrk

X+

Poďme k zrkadlám. Svet je taký, akí sme my. A čo sme my, to vyžarujeme do okolia a to sa nám aj vracia. Priťahujeme si teda takých ľudí, akí sme my sami. Zrkadlíme sa cez našich vzťahových partnerov, ktorí násobia naše kladné vlastnosti. Ak je váš partner láskavý a milý, nielenže zrkadlí podobnú milotu vo vás, ale ju aj pozdvihuje. Dobré žieňa nikdy nebude s gaunerom, slušný človek nebude žiť so zloduchom. Jedine, že by sa premáhali, čo by svedčilo o nerozhodnosti či hlúposti.
Všetko to, čím sa podobáte na rodičov, ste ako deti odkukali a prevzali v dôvere, že je to to najlepšie pre život. Opakujete ich život. Synovia sa zväčša rozvedú s manželkami presne ako ich otcovia, dcéry budú generovať tie isté machinácie ako ich matky. Ale podobnosť medzi vami a vašimi partnermi sú len zrkadlenia. Ak je váš muž zlomyseľný, aj vo vás je zlomyseľnosť. Ak je vo vašej žene vďačnosť, aj vo vás je vďačnosť. Prestaňte na chvíľu čítať a zamyslite sa, čo vám na vašom partnerovi prekáža, a potom si úprimne odpovedzte, v akej miere sa to nachádza aj vo vás.
No zrkadlá nielen odrážajú, čo je v nás, ale zároveň aj šliapu po našich kurích okách, ktoré dobre poznajú, veď v sebe nosia tie isté. Samozrejme, predchádzajúce slová neplatia len na partnerov, ale i na kamarátov, kolegov v práci, proste na všetkých ľudí, ktorých počas života stretáme a priťahujeme si ich. Jednou vetou: Rovné s rovným si sadá. Podľa princípu vyžarovania sa rovnaké deje v médiách, ktoré ponúkajú matrixovským panáčikom kal. Láskou nabitý človek večerné správy vypne, iba by rozlaďovali jeho harmóniu. Keďže je väčšina spoločnosti zachmúrená, vyžaruje iba negácie a keď je po niečom hlad, trhový mechanizmus ho ukojí. Keď ľudia obrátia svoje vnútra naruby a vydezinfikujú si ich slnečnými lúčmi, začne byť smäd po pozitívne, médiá sa automaticky prispôsobia novej objednávke.

Pokračovanie nájdete na autorovom oficiálnom blogu

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Haščáka dobehla Gorila, šéfa Penty obvinili z korupcie

V sídle finančnej skupiny zasahovali desiatky policajtov.

Stĺpček šéfredaktorky Beaty Balogovej

Haščák sa Gorily nezbavil, dnes už to potvrdzuje aj NAKA

Bolo by skôr prekvapivé, ak by Božie mlyny nezachytili Pentu.


Už ste čítali?