Vyhoďte to dieťa na ulicu, ináč vás zabije! (2.)

Autor: Pavel Baričák | 22.1.2013 o 9:13 | (upravené 22.1.2013 o 9:30) Karma článku: 13,25 | Prečítané:  3936x

Bývalý kolega z rádia Rebeca bol dvakrát na protialkoholickom liečení. Keď prišiel do "kaštieľa" druhýkrát, lekári si ho postavili pred seba a vypočuli ho. Potom primár povedal: "Zbaľte si veci a vypadnite. My vás tu nechceme, choďte do inej liečebne. Prišiel ste sa sem len preliečiť! Sme plní, za dverami stoja ľudia, ktorí sa chcú naozaj liečiť, von!" Nádhera. Kamoš padol na kolená, prosil, bojoval, presviedčal. Doktor dosiahol, čo chcel - zobudil v ňom Silu! Samozrejme, že si ho nechali a pomoc vyšla. Ten chalanisko sedem rokov abstinuje a to je pre neho skvelý začiatok...

Kamarátov syn hádzal do automatov. Rodičia boli od seba, takže najprv ho vyhodila z domu mama. Akosi jej začali miznúť veci. Keď jej došlo, že porodila nedokonalého Coperfielda, ktorí veci nevedel aj vracať, s ťažkým srdcom ho vypoklonkovala za apom. Po týždni ho otec vyhodil na ulicu, mladého "čary" totiž nie a nie opustiť. Chalanisko spával po skušobniach, za nejaký mesiac sa rozhodol ísť na liečenie. Sám! Sám dospel k tomuto rozhodnutia, jeho duša zakričala: "Dosť! Odišiel si zo školy, nechala ťa frajerka, prišiel si o kapelu, škodíš rodičom, kamarátom, okoliu... Zabíja nás to, čo to nevidíš?" Kedy ho naďalej mojkali v bavlnke nepravej rodičovskej lásky, raz by prišli o celý majetok, vzťahy... Je to čierna diera, zje všetko. Vrátil sa úplne vymenený. Otvorený, šťastný, vyliečený. Prajem mu, nech sa to nezmení.

Ľudia tejto doby hovoria áno, ale myslia nie. Špeciálna kapitola je výchova detí - otec áno, mama nie. Potom, že je dieťa zmätené! Jasné, že je a rodičia sú za to zodpovední. Ponesie si to celý život, dali mu to do vienka. Rodičia, buďte jednoznační a zjednotení v názoroch, ušetríte dieťaťu nastávajúce patálie. Ak ste už dospelí, pamätajte si, že keď spravíte rozhodnutie, za ktorým si stojíte len na 70%, vec ide ďalej! Pokračuje, aj keď si myslíte, že ste vec vyriešili. Nebude vyriešená, pokiaľ s tým nebude súhlasiť aj zrohovatelá koža na vašich pätách, nezabudnite na to a buďte jednoznační!

Dajme si častý vzorec našej doby. Otec pije, matka to rieši tým, že pracuje aj za neho. Veď tato nosí málo peňazí a nestará sa o rodinu, musí teda zabrať mama, ktorá to akože "zvláda". Je len jednou z mnohých trpiteliek, ktoré premárnia čas čakaním na láska od svojho partnera za to, že sa obetovali.

Model, ktorý nefunguje, pretože týmto mužom vytvára vhodné podmienky na pestovanie ich neduhov, čoraz väčší priestor pre ich aktivitu. Dotyčné ženy sa nedočkajú žiadnej lásky, iba pohŕdania. Nemilujú totiž samy seba. Ak vo vzťahu jeden dáva a druhý neustále berie, obaja trpia. Ten prvý sa cíti podvedený a ten druhý, lebo sa mu nedostáva šance dávať, nerastie. Stáva sa z neho žobrák a vlastné mienenie o sebe samom sa prepadne do priepastných hlbín. Infekcia sa samozrejme šíri ďalej, všetci sme spojené nádoby a pozíciu obete odkukajú taktiež deti, ktoré zopakujú smutný život rodičov. Tá istá mizerná hra, len iní ubolení herci.

Učiňte ráznu zmenu (rozchod, oddelenie) vtedy, keď ste využili všetky možnosti riešenia! Či už vlastné, alebo svojho okolia a samozrejme odborné. Akoby prvá časť tohto blogu nebola pochopená, akoby Baričák bol surovec, ktorý po mesiaci prvých komplikácií bez citu a ľudskosti vyhadzuje vlastného potomka na ulicu. Nie. Tieto slová ponúkam ľuďom, ktorí sa už roky motajú v tom istom bludnom kruhu a vec sa neposúva. Stav na šachovnici signalizuje parazita, ktorý využíva všetko dobro blízkych a ostatné figúrky, ktoré vďaka nemu strácajú radosť z bytia.

Rozhodnutia prinášajú zemetrasenia. Očistné zemetrasenia. Ak budete bytostne cítiť, že je čas opustiť prácu, odísť zo vzťahu, ukončiť hocijakú záležitosť, nepodpísať kontrakt, spravte to! Učinte to bez obviňovania, obžaloba je len obrannou náhražkou za poctivé preskúmanie života. Patologicky vychované okolie bude samozrejme po vašom rozhodnutí skučať, ale po čase zistí, že ste jednali férovo, dodržali ste všetky dohody. Ľudia, ktorí sú jednoznační a rozhodní, šetria energiu iným, lebo tí aspoň vedia, na čom sú. Snáď sa ľudstvo niekedy naučí rozprávať okrem slovného balastu aj svoje konkrétne pocity. Pravda totiž oslobodzuje, prináša zmenu a zmena je energia.

Vyčistite dušu nakoľko dokážete. Nalejte si čistého vína a potom počúvajte svoje vnútro, odpovie vám na všetko. Nevyhadzujte dieťa gemblera z domu len kvôli tomu, že vás uchvátil tento článok. Vyhodil by ho Baričák, nie vy. O mňa sa nebojte, mám okolo seba vytvorený sklenený ochranný zvon a celú kavalériu milovaných výkonných anjelov, sú skvelí, ďakujem im, unesieme. Ide mi o vás, o vaše milované dieťa. Učinte rázny krok na základe svojho naplnenia. Nesnažte sa nič urýchliť, lebo sa všetko vráti. Jednoznačné a úprimné rozhodnutia má spätnú kontrolu v pocite, že ste urobili dobre, naplní vás šťastie, radosť z bytia. Je bez pochybností! Odľahne vám, naplní vás energia do nového života. Vec ste pustili, vypleli ste staré korene, je otázkou času, kedy sa ukážu čerstvé zelené byľky plné jasu, šťavy, zvedavosti, túžby milovať sa so slnkom, s bytím, s existenciou.

Nikdy nemôžeme nič stratiť, nič nám totiž nepatrí. Sme tu na učení, tak už konečne dajme do praxe to, čo nám darovala Najvyššia láska. Ste čarodejníci, kúzelníci, silní mágovia, uverte tomu a začnú sa diať divy. Odhoďte pochybnosti a veci neberú spád. Len k tomu najlepšiemu, môžete mi veriť, život totiž nepozná negatívnu skúsenosť. To nás len predošlé generácie vychovali v omyloch a naučili nás z prepotrebnej bolesti vyrábať utrpenie. Netrpte, nemusíte. Všetko je vo vašich rukách a ja vám z celého srdca želám len a len dobrý vietor.

Buďte šťastní, Hirax

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Armádny generál: Rusi majú vynikajúcu techniku. Všetko však závisí aj od politiky

Udržanie starých stíhačiek bude drahé, Rusi si môžu zapýtať viac.

DOMOV

Minister Gajdoš nepriznal takmer polovicu svojho príjmu

Minister obrany v majetkovom priznaní nespomenul výsluhový dôchodok.


Už ste čítali?