Už viem, ako by volilo celé Slovensko

Autor: Pavel Baričák | 29.2.2012 o 9:55 | Karma článku: 16,41 | Prečítané:  4720x

Je to veľmi jednoduché. Presne podľa princípu negatívnej energie, v ktorej sme vychovávaní a vedení. Sme posudzovaní, kritizovaní, tak posudzujeme a kritizujeme. Teší nás keď môžme nabiť flinty a urvať niekomu uši od riti. Málokto z nás si nechá ujsť takúto šancu, takto nás vychovali, toto nás učili. Viem, vtedy by sme prišli zaplniť urny a nemuseli by sme tam hádzať obálky s kosoštvorcami, pľuvancami, či zbytkami ľudských exkrementov.

Riešenie je jednoduché: zaviedli by sa negatívne hlasy. Každý občan by mohol vhodiť mínusový hlas. Vyhrali by strany, ktoré by mali najmenší mínus, pretože nepredpokladám, že by sa teraz nejaká strana dostala do plusu, pekne by im to dav naložil.

Skoro všetci z môjho okolia tvrdia to isté: už nikomu neverím, neviem koho mám voliť, všetci sú to klamári a zlodeji, nejdem voliť, teraz to už presrali, je to strata času, už ma nezaujímajú, už sa nedám oklamať, niet koho voliť... Ale keď som sa spýtal opak, či vedia, komu by dali hlas ako poslednému, teda koho by tam najradšej nevideli, názvy strán-harabúrd prichádzali s rýchlosťou hnačky.

Na to, aby sa takéto niečo zaviedlo, by sme potrebovali byť minimálne na úrovni Holanďanov. Ale hlavne by vo vláde nesmeli byť vrahovia vlastného národa, ktorí by si museli na konci súdu vyliať lavóre plné hanby a bolestnej pravdy na hlavy. Na to sú moc veľkí slaboši, veď nás zradili pri oveľa dôležitejších rozhodnutiach, len naivný by od nich zrazu očakával férovosť a hrdinstvo, ktoré v nich jednoducho niet.

Vtedy by tabuľa hanby zasvietila vo svojej plnej kráse, lebo účasť na voľbách by určite prekročila 90% hranicu. Úlohu kata ovládame, ale hlavne všetci poznáme odpoveď červenej karty. Konečne by sme sa dozvedeli skutočnú pravdu, nie len výsledky posledného zbytku hľadajúcich, ktorí čakajú na zázrak, že vlci sa zmenia na ovce. Áno, dva mesiace pred voľbami, to si môžete byť istí.

A prosím vás, nepíšte mi do odkazov, že to vraj kvôli takým ako som ja, ktorý už roky nechodí k voľbám, sa teraz máme takto.... Lebo sa spýtam ja vás, prečo sa máme takto, keďže som to po tie roky nechal na vás, ktorí ste mali vždy plné ústa argumentov, no napriek niečomu to akosi nevyšlo a tak teraz čoraz viac plávame v hustejšom kale.

Odmietam byť občanom týchto politikov, lebo podľa ich skutkov ani oni mňa nikdy nepovažovali za občana, ale iba za číslo. A tak budem radšej samostatná nula, ako jednotka z naivného milióna.

Píšem to pred každými voľbami: jediná cesta je, keď sa zmení jeden človek - my sami. Šanca zmeny zhora už neexistuje, diktát kapitálu je neúprosný. Zabudnite na spravodlivosť, rytieri vymreli už dávno. Na trón sa musí vrátiť sedliacky rozum, sofistikovanosť totiž zabíja samotné bytie a slobodu, vrstvenie zákonov nás iba čoraz viac spútava. Musí sa opäť obnoviť kanál dobra a lásky. Až potom nebude znova potreba mínusových hlasov a celkovo si myslím, že ani volieb nie. Ja viem, to si ešte počkáme. Ale možno ani nie...

 

Buďte šťastní, Hirax

 

05.jpg

 

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

TECH

Geológ: Ochladili Zem a vyhubili ľudí. Našu planétu čaká supererupcia

Výbuch supervulkánu by bol aj dnes katastrofický, hovorí geochronológ Martin Danišík, ktorý publikoval v prestížnom vedeckom časopise.

BLOG INEKO

Máme priveľa magistrov a inžinierov, dlho študujeme a neodmeňujeme úspech

Rozdiely vo vzdelávaní medzi Slovenskom a krajinami OECD.

KOMENTÁRE

Nerobme z Kisku dobrého anjela, ide o princíp

To, čo sa urobilo v prípade prezidenta, očakávame aj pri vládnych kauzách.


Už ste čítali?