Je to naopak – kto sa hýbe, dostáva aj energiu

Autor: Pavel Baričák | 10.5.2011 o 10:12 | Karma článku: 16,90 | Prečítané:  7552x

Ľudia sa mylne domnievajú, že keď vykonávajú nejakú činnosť, strácajú energiu. Keď tomu uveríte, budete ju strácať. Keď človek nemá predstavu straty sily, nebude ju strácať. Keď budete celé doobedie vylihovať v posteli, verte mi, že sa z nej ledva postavíte. Robte veci s láskou a takouto činnosťou energiu získate. Tu je pár príkladov...

1, Myslíte si, že workoholici sú večer, keď ešte o desiatej sedia za počítačom (začali pracovať o siedmej ráno, je to už 15 hodín, čo je ich blinkačka aktívna) unavení? Zabudnite na to. Práca ich baví, robia ju s plným nasadením, tešia sa z nej, ženie ich vnútro, ich baterky sú neustále dobíjané. Vesmír počuje ich žiadosť o energiu, takže ju aj posiela.

2, Mladé mamičky zvyknú vyslovovať vety, že ten ich malý je nezlomný Terminátor bez šance, aby sa unavil. V neskorých denných hodinách dúfajú, že každým výskokom sa malá ratolesť unaví a skôr pristane na posteľ. Chyba lávky. Čím viac deti šantia, tým viac energie získavajú. Nie je to žiadna divokosť novej rodenej generácie, len naša nevedomosť, pretože nás nikdy neučili, že čím sme aktívnejší, tým viac máme energie a samozrejme aj naopak. Platí to pre všetky oblasti: čím viac milujete, tým viac dostanete lásky, čím viac dávate, tým viac dostanete.

3, Ľudia, ktorí prídu do dôchodku, si začínajú predstavovať, že musia viac odpočívať. Uverili, že by už nemali veľa pracovať, pretože tak strácajú silu. A potom umierajú skôr, ako je nutné. Včera som volal kamarátovmu otcovi, ktorý ho splodil skutočne vo veľmi neskorom veku. Jeho otec má teraz 88 rokov a bije studne! „Chceš namerať vodu? Paľko, volaj mi zajtra večer, dovtedy som rozlietaný. Večer budem vedieť, ako som počas týždňa voľný," odvetil mi ako bežne zaneprázdnený štyridsiatnik.

4, Keď som ležal ako čerstvý maturant v martinskej nemocnici po operácii slepého čreva, sestričky ma začali na druhý deň ťahať z postele. Vraj som už mal dávno chodiť hore-dole po chodbe. Keď ma posadili na posteľ, skoro som zomrel od bolesti. Namýšľal som si, že ma nechajú aspoň týždeň odpočívať, kým telo nenaberie stratenú silu. Mali pravdu. Čím skôr sa rozhýbete, tým lepšie. Neverte teda doktorom, ktorí bez rozmyslu melú stále niečo o povinnom odpočinku, neunavení a šetrení sa. V mojom okolí poznám veľa bláznov, ktorí robili presný opak toho, čo im tvrdili doktori a vďaka tomu, že počúvali svoje srdce teraz dokonca pasívne športujú (na čo mali zabudnúť). Samozrejme sa držte pravidla „zlatá stredná cesta". Nie že budete v 40 stupňových horúčkach blúdiť Tescom, lebo Baričák napísal. Tu treba počúvať "neusmievajúcich sa" (v preklade lekárov).

No dobre, tak aspoň jeden príklad o Jarovi Filipovi z knihy Mariána Jaslovského: "Raz išiel Jaro autom a dostal z prievanu neuralgiu trigeminu, ochrnulo mu pol tváre. Vybavil som mu doktora Traubnera, nasadil liečbu, chodil na rehabilitácie, sestričky ho úžasne milovali. Traubner mu povedal, že nesmie fajčiť a piť kávu a alkohol. Na kontrole sa pýta - pán Filip, vy fajčíte? Áno. A pijete kávu? Áno. A Traubner na to - ale vám sa to lepší a to ma sere!"

Stačí sa pozrieť na prírodu. Ráno vychádza slnko, voda z listov sa vyparuje. Lenže listy si okamžite začnú brať vlhkosť z konára, ten zasa z kmeňa a kmeň cez korene zo zeme. Keby si list pomyslel: „Keď pustím vlhkosť, zoschnem a celý strom umrie," potom by skutočne celý strom aj vyschol. Ale listu to ani nenapadne. Žije pre každú sekundu bytia, nemá strach, ide do poslednej molekuly vody.

Naše telo je súčasťou neohraničenej energie, naše korene sú v nekonečne. Keď si užívate energie, sajeme z nekončiaceho prameňa. Uverte tomu a žite podľa toho. Pripomínajte si to každým okamžikom, pri každej činnosti, pri kráčaní, jedení, zaspávaní. Kto vie, čo je to „rozprúdenie energie", kedy sa na vás ostatní len tak prizerajú a ticho komentujú, že "ten snáď čaruje", vedia o čom píšem. Žite akoby ste boli jedno veľké more, súčasť celého vesmírneho oceánu. Všetkého si užívajte, buďte aktívni, vždy dávajúci. Potom nie je možné, aby ste nedostali...


Buďte šťastní, Hirax

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Armádny generál: Rusi majú vynikajúcu techniku. Všetko však závisí aj od politiky

Udržanie starých stíhačiek bude drahé, Rusi si môžu zapýtať viac.

DOMOV

Minister Gajdoš nepriznal takmer polovicu svojho príjmu

Minister obrany v majetkovom priznaní nespomenul výsluhový dôchodok.


Už ste čítali?