Ako sa vyhnúť kresťanskému peklu? Najlepšie asi nebyť!

Autor: Pavel Baričák | 2.11.2010 o 10:30 | (upravené 7.12.2018 o 10:21) Karma článku: 13,83 | Prečítané:  11472x

Viete ako sa do ľudí zasieva strach, výčitky, osobný sudca i kat, pocit previnenia, hriechu či trýznivej nečistoty? Natrafil som na internete na jednu kresťanskú stránku, kde sa mladým ľuďom vysvetľuje, kde je hranica sexuálneho h

Text som skrátil a opravil v ňom pravopisné chyby, ale v žiadnom prípade som ho nevytrhol z kontextu:

 

Bozkávanie

Mnohé bozky alebo dlhý bozk je smrteľným hriechom, lebo môže ľahko vzbudiť pohlavnú rozkoš a sexuálnu vášeň, ktoré môžu priviesť osobu k spáchaniu smilstva alebo cudzoložstva. Toto je osobitne pravdivé pri bozkoch s otvorenými ústami, keď sa účastníci dotýkajú jazykmi (zvyknú ho volať jazýčkový alebo francúzsky bozk). To isté platí aj o miláčkovaní (petting), čiže dotýkaní sa citlivých častí tela inej osoby.

Objímanie

Toto platí tiež o prílišnom či pridlhom (nepíšu čas, niektorí veriaci môžu byť zmätení, pzn autora) objímaní, hoci sa môže zdať, že to spôsobuje len veľmi jemný druh sexuálnej rozkoše a nie je to veľmi dráždivé. Predsa, keď sa to robí viac nez pár sekúnd, môže to viest k pohlavnej rozkoši a vzbudeniu vášní alebo k inej sexuálnej predohre a je to preto smrteľným hriechom.

Tancovanie

Aj tanec, keď druhú osobu držíme v kontakte so svojím telom, je smrteľným hriechom, lebo to nie je nič iné ako predlžené intímne objatie, ale má k tomu ešte pridaný stimul rytmu, hudby a pohybu. Niekto môže povedať, ze im to dáva len „romanticky pocit", ale takýto „romanticky pocit" sa môže ľahko vyvinúť do pohlavnej rozkoše. 

 

Pokračovanie nájdete na autorovom oficiálnom blogu.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Haščáka dobehla Gorila, šéfa Penty obvinili z korupcie

V sídle finančnej skupiny zasahovali desiatky policajtov.

Stĺpček šéfredaktorky Beaty Balogovej

Haščák sa Gorily nezbavil, dnes už to potvrdzuje aj NAKA

Bolo by skôr prekvapivé, ak by Božie mlyny nezachytili Pentu.


Už ste čítali?