Upokojte sa na zvieratách

Autor: Pavel Baričák | 10.5.2010 o 12:29 | (upravené 14.5.2010 o 19:02) Karma článku: 7,96 | Prečítané:  3007x

Nestačilo vám, že včera naši hokejisti držali hokejky srdcom, no i tak prehrali? Rozčúlil vás dnes šéf, lebo manželka mu dnes ráno nedala a tak sa uzemnil cez vás? Na obed vám na tanier pristáli kosti či prihorená čudná hmota, len nie "jedlo"? Doobeda ste chceli milovanému (celá naplnená láskou) cez mobil zvestovať ako ho po návrate prekrásne orálne uspokojíte, len ste omylom vytočili svokru a vyrozprávali ste to jej? Firmy, ktoré vám pred rokom bezproblémovo platili, sa zrazu preklopili do chlievika "trvale platobne neschopné" a taktiež vaše nezaplatené faktúry oblizujú plafón? Slovenská politická situácia naberá pred voľbami na otáčkach a vy si pripadáte, že je to len na vás, takže musíte minimálne polovičke Slovenska vysvetliť prečo práve to vaše "najmenšie zlo" je najideálnejšie? Sopka farbí vzduch na čierno, lietadlá raz lietajú, raz oddychujú a vy máte strach, že dovolenka 2010 sa nekoná, takže vás pravdepodobne v septembri odvezú rovno do sanatória. Rok 2012 sa približuje rýchlejšie ako chrobák pod lupou, všetko začína byť čierne, proste apokalypsa ako stvorená. Ja som šiel do Prahy kuknúť zvieratká a verte mi, pomohli. Veď príroda je čistá energia...

 

Krokodil01.jpg

Potmehúd riečny

Krokodil02.jpg

Vraj nebezpečné zviera - môže vám takáto vysmiata bytosť ublížiť? Jedine ak tak vo filme :-)

Kozorozec.jpg

Sataník rohatý

Lemur.jpg

Lemúrik orieškovitý zo začiatku filmu Doba ľadová 3

Levy.jpg

Moji bratia a sestry, levíci :-)

Macko01.jpg

Macko zvedavý

Macko02.jpg

Macko zvedavý ľadový

Macko03.jpg

Macko zvedavý ľadový hravý

Pankacka.jpg

Pankáčka zaspatá

Slon.jpg

Sloník zasnúbený

Papagaje.jpg

Papagáj jednoliaty

Vydra.jpg

Zmoča vydrovitá

Plamenaci.jpg

Country kapela "Plameňáci"

Zirafy.jpg

Žirafy krátkosrsté

Orangutan01.jpg

Gorilka s maminou

Orangutan02.jpg

Gorilka s ocinom

Orangutan03.jpg

Hlava rodiny. Rešpekt!

Orangutan04.jpg

Polročné mláďatko

Tiger.jpg

Tiger haluzný

Tucniaci.jpg

Tučniačikovia z románu Raz aj v pekle vyjde slnko

OpiciakSlovensky.jpg

Opičiak slovenský...

 

Ako vidíte, na odborné názvy zvierat som profík. Ak teda občas niečo odfotíte a nebudete vedieť, čo to je, stačí mi preposlať záber. Buďte šťastní, Hirax

 

 

Aktivity Hiraxa:

Pondelok, 18. 5. 2010, Svet, Oficiálne vydanie Hiraxovej druhej básnickej zbierky Nech je nebo všade, ktorá bude pokračovaním priaznivo prijatého debutu More srdca. Knižočka bude obsahovať ďalších, približne 90 básni, aforizmov, bájok, zamyslení a tak ako pri prvých básniach bude ilustrovaná skvelými obrázkami od Janky Thomkovej. Druhý titul bude panamsko-kostarický cestopis Úcta k prírode a úsmev ako zmysel života. Väčšia časť knihy sa bude venovať pobytu v pralese Darién u Indiánov z kmeňa Emberá. Cestopis bude obsahovať približne 130 plnofarebných fotiek a okrem Hiraxovho autentického popisu písaného priamo zo srdca, bude titul niesť aj teoretické časti o živote a zvykov spomínaných Indiánov. Obidve knihy vyjdú u knižného vydavateľstva HladoHlas.

Streda, 19. 5. 2010 o 17:32, Žilina, kaviareň Kaťuša (Mariánske námestie - medzi Tatra bankou a reštauráciou Voyage). Rozprávanie a premietanie Hiraxa o jeho potulkách Panamou a Kostarikou s hlavným dôrazom na pobyt v panamskej džungli Darién u Indiánov Emberá. V tomto čase by mala byť vonka už aj knižná podoba tohto panamského cestopisu (a troška aj Kostarického :-)) s názvom "Úcta k prírode a úsmev ako zmysel života", ktorý vyjde začiatkom mája 2010. Vstup jeden úsmev.

Štvrtok, 20. 5. 2010 o 11:11, Sučany, gymnázium - súkromná recitácia. Čítačka Pavla "Hiraxa" Baričáka, kde porozpráva o svojich románoch a prečíta nejaké básne. Vstup jeden úsmev.

Štvrtok, 20. 5. 2010 o 18:32, Martin, kaviareň Kamala. Rozprávanie a premietanie Hiraxa o jeho potulkách Panamou a Kostarikou s hlavným dôrazom na pobyt v panamskej džungli Darién u Indiánov Emberá. V tomto čase by mala byť vonka už aj knižná podoba tohto panamského cestopisu (a troška aj Kostarického :-)) s názvom "Úcta k prírode a úsmev ako zmysel života", ktorý vyjde začiatkom mája 2010. Vstup jeden úsmev.

Utorok, 25. 5. 2010, Žilina, "Bez hraníc". Slovensko-poľský literárny festival. Moje čítačky budú upresnené.

Streda, 26. 5. 2010, Banská Bystrica, verejné čítanie na námestí v BB prebiehajúce od doobedňajších hodín do večera. Predbežný čas mojej "čítačky-rozhovoru-dialógu" je od 16:30 do 17:30.

Štvrtok, 27. 5. 2010, Žilina, "Bez hraníc". Slovensko-poľský literárny festival. Moje čítačky budú upresnené.

Streda, 16. 6. 2010, Bratislava, Kníhkupectvo MODUL- Svet knihy (v centre mesta, Obchodná), Od 16:00 Hiraxova čítačka k vydanému cestopisu a básniam Nech je nebo všade, od 17:00 krst spomínaných dvoch kníh + románu od slovenskej autorky Olivie Olivieri a jej debutu "Cicuškine zápisky". Víno, chlebíčky a pozitívna nálada zabezpečené. Vstup jeden úsmev :-).

Utorok, 22. 6. 2010, Zlaté Moravce, súkromná čítačka v reedukačnom zariadení pre mladistvých. Cestou späť pôjdem cez Piešťany. Ak viete o nejakom priestore (knižnica, čajovnička, jazz klub atď), kde sa dá spraviť čítačka, ozvite sa mi cez mail.

Utorok, 1. 6. 2010, Čechy, Oficiálne vydanie českej verzie románu Vteřina před zbláznením (Všecho je, jak je) pod vlajkou pražského vydavateľstva XYZ.

Pondelok, 28. 6. 2010, Topoľčany, 17.00 hod Galéria (program pre mladých), 18.00 reštaurácia Kaiserhof Nám.M. R. Štefánika (čítačka Hirax).

Máj-jún 2010: Výstava Hiraxových fotografií z Thajska v martinskej kaviarničke Kamala. Pozor, nejedná sa o žiadnu "galériu". Bude sa jednať o 12-14 záberov, ktorými som sa snažil vystihnúť túto krajinu. Vstup jeden úsmev.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Haščáka dobehla Gorila, šéfa Penty obvinili z korupcie

V sídle finančnej skupiny zasahovali desiatky policajtov.

Stĺpček šéfredaktorky Beaty Balogovej

Haščák sa Gorily nezbavil, dnes už to potvrdzuje aj NAKA

Bolo by skôr prekvapivé, ak by Božie mlyny nezachytili Pentu.


Už ste čítali?