Spravil som si guľôčku (47. sekunda = 3. kapitola)

Autor: Pavel Baričák | 23.10.2009 o 16:29 | (upravené 30.11.2018 o 9:57) Karma článku: 0,00 | Prečítané:  2086x

Bol som o týždeň starší, znova bol piatok a ja som pred odchodom na koncert opäť vyhodil chlieb začínajúci plesnivieť do odpadkového koša. „Už ťa nevyberiem, sľubujem ti to. V pokoji skonaj v hryzadlách mikroorganizmových potvorie

X+

Na koncert sa mi chcelo ísť asi tak, ako radikálnemu futbalovému fanúšikovi na operu. Hrali sme totiž v Bratislave. To mi ani tak nevadilo, už som si na vákuový svet pretvárky a citového chladu väčších miest zvykol. Veď sami sme ako kapela pochádzali z dosť veľkého mesta. Po koncerte však bolo dohodnuté stretnutie s predstaviteľmi známej vydavateľskej firmy, čo mňa osobne netešilo. Chceli nás nabaláchať na podpis zmluvy a vydať nám nový, chystaný album.

Bety, ktorá vydala naše prvé tri cédéčka pod jej maličkým, ale slušne sa vyvíjajúcim labelíkom, som poznal veľa rokov. Vedel som, že vydavateľstvu sa venuje s láskou a naše spojenie s ňou patrilo medzi tie lepšie veci, ktoré kapelu zatiaľ stretli. Ale chlapci chceli ísť k obrovskej firme. Čo na tom, že jej finanční riaditelia si na názov kapely nebudú vedieť spomenúť ani o päť rokov, keď nás za slabú predajnosť podojených vyhodia.

- Musíš tam ísť, - povedal mi basák Slavo v šatni, keď sme dohrali náš set a balili si veci.

- Nikto nič nemusí. Poviem nie a jednoducho tam nepôjdem, - odvetil som. - Aj tak si spravíte po svojom.

- Chcú, aby sme tam boli všetci, - pokračoval Slavo.

- Slavo, kto to chce? Poznáš ich mená? Je to Karol či Jozef? Alebo si myslíš, že kvôli nám niekto priletí z londýnskej centrály? Teraz nás vydáva Bety, sme ako rodina. Má pod svojím vydavateľstvom sedem kapiel. Poznáme sa, robí, čo môže. Všetko sa naruší, - povedal som.

- Robí toho málo, - pridal sa do debaty Filip. - Nemá poriadnu distribúciu, promo žiadne.

- Nehráme to, čo teraz letí, teda punk či hip-hop, ale alternatívny rock. Nebudeme sa predávať v takých množstvách, o akých ste snívali v aute po ceste sem. Bety predala tisícpäťsto cédéčiek z každého nášho albumu. Veď to je v tejto dobe napaľovania a sťahovania muziky z webov priam zázrak, - oponoval som.

Pokračovanie nájdete na autorovom oficiálnom blogu.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Haščáka dobehla Gorila, šéfa Penty obvinili z korupcie

V sídle finančnej skupiny zasahovali desiatky policajtov.

Stĺpček šéfredaktorky Beaty Balogovej

Haščák sa Gorily nezbavil, dnes už to potvrdzuje aj NAKA

Bolo by skôr prekvapivé, ak by Božie mlyny nezachytili Pentu.


Už ste čítali?