Spln? Odporúčam očistný pôst, lieči všetko

Autor: Pavel Baričák | 18.8.2016 o 8:13 | (upravené 17.9.2016 o 9:48) Karma článku: 10,79 | Prečítané:  5416x

Počas splnu odporúčam očistnú hladovečku. Kto ste to ešte nikdy neskúšali, odkazujem vám, že jeden deň dáte ľavou zadnou. Iba sa v hlave prepnite, že "dnes budete žiť z prány". 

V žiadnom prípade si nehovorte, že idete hladovať, lebo budete čo? Hladovať. Pri správnej afirmácii bude mať telo čas a chuť sa čistiť a opravovať :-) 

Len veľa pite, najlepšie iba čistú, odstátu vodu. V našej rodine vodu nečistíme drahými filtrami, ale v pomaľovanom džbániku, kde sú vložené kamene šungitu (raz za polroka vymeniť) a krištáľu. V najväčšej kríze počas prvého dňa si prípadne dajte aj čaj, sladenú vodu, pivo či kávu. Alebo aj hroznový cukor pod jazyk. Pôst nemá byť trestanie sa. O mesiac to dáte bez malinovky a o pol roka aj bez kávy :-) Prvý deň je totiž "najťažší". Organizmus konečne dostane "deň voľna" a tak začne vynášať odpad. S uvoľňovaním toxínov teda prichádza aj únava. Tá prichádza najčastejšie poobede. Ak by vás rozbolela hlava, pite zasa vodu. Ak by to bolo neúnosné, prerušte pôst a niečo málo si zajedzte. Málo preto, lebo budete mať stiahnutý žalúdok, tak aby ste si neublížili. A žiadne výčitky, vinenia už je v tomto svete dosť. Nerobte preto nič prísne a tvrdo, netrestajte sa, začnite svoje telo milovať. Každý extrém zbavuje možnosti voľby a všetko robí ťažším.

Prvý deň býva v druhej polovičke únava, ale nie preto, že by telo nemalo energiu - nebojte sa, má po ruke prvú várku cukrov, z ktorých hravo vyžije jeden deň, tuky zo zásob by začalo štiepiť možno až druhý deň. Áno, čosi schudnete, ale výhradne iba čistením. Ak by ste vydržali pôst dva, tri či päť dní, únava zmizne a naplní vás sila. To je moja skúsenosť z minulého roka, kedy som si dal v auguste päť dní nejedenia. Dlhodobejšie pôstovanie je najlepšie vykonávať na jeseň, alebo na jar. Na túto tému odporúčam čítať Rusa Malachova, napríklad jeho titul Dokonalá očista těla Ten je v tejto oblasti skvelý. Prípadne knihu Transformační síla půstu od Stephena Harroda.

A ďalšie základné pravidlo - koľko pôst trvá, toľko sa má naň nabiehať, aj vychádzať z neho. Príklad: ak ste sa rozhodli nejesť pevnú stravu tri dni, tak tri dni pred ňou by ste mali postupne znižovať váš jedálniček a po konci nejedenia zasa tri dni postupne nabiehať na vašu bežnú normu. 

Odmena za pôst je neskutočná. Kto sa napojí na svoj organizmus, bude počuť, ako spieva blaženosťou. Týmto činom mu hovoríte, že ho milujte a záleží vám na ňom. Rovnako tak precítite po dlhšej dobe pocit hladu, na ktorý "civilizovaný" človek dávno zabudol. Svet vôni a chutí jedál sa vám otvorí do nádherných dimenzií a vy si znova začnete vážiť potraviny. Poďakovaním nič nepokazíte :-) V neposlednom rade môže pôst za niečo obetovať, prípadne Prozretelnosť o čosi poprosiť, napríklad za vyliečenie dieťaťa, nápravu nejakého vzťahu atď. Pôst je totiž o pokore a tak sa pokojne odmeňte dobre smerovaným želaním. 

Ľudia jedia a jedia, a telo nemá kedy čas upratovať a tak si vraví, "nechám to na neskôr, keď pán dá prestávku". Lenže niektorí ľudia si dajú prestávku, až keď sú v nemocnici (a veľakrát ani tam nie), Prečo nechať po rokoch zhniť celú strechu domu? Nie je lepšie občas zobrať rebrík a vyjsť ju opraviť? Určite áno, vydrží vám oveľa dlhšie... A vidíte, človek si na strechu nájde čas, no na seba nie.

Paľko von Silu luny už roky využívajko

 

Prednášky o vzťahoch:
21.09.2016, 18 hod, Handlová, Dom kultúry
22.09.2016, 18 hod, Čachtice (Nové Mesto nad Váhom), MKS
27.09.2016, 18 hod, Lednické Rovne, DK
28.09.2016, 18 hod, Senec, MKS
29.09.2016, Bratislava, Stredisko kultúry Vajnorská
05.10.2016, 17 hod, Nová ves nad Žitavou, KD
06.10.2016, 18 hod, Banská Bystrica, Zdravotnícka aula, predpredaj informačné centrum BB
12.10.2016, 18 hod, Liptovský Mikuláš, Súkromná umelecká škola (alebo Evanjelický dom)
13.10.2016, 18 hod, Žiar nad hronom, Dom kultúry
19.10.2016, 18 hod, Košice, Radnica
20.10.2016, 18 hod, Prešov, kino Scala
26.10.2016, 18.30, Šaľa, DK
27.10.2016, 18 hod, Banská Štiavnica, DK
24.11.2016, Martin, Kino Moskva, Veľký martinský krst

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Niekedy z toho ide mráz po chrbte, ako keby sme sledovali naživo úpadok Západu

Aj keby sa naučil správať normálne, Donald Trump už je v klietke vášní, ktoré sám vyvolal.

EKONOMIKA

Päť dôvodov, prečo zdražejú poistky domov a áut o desiatky eur

Poisťovne budú platiť nový odvod.

KOMENTÁRE

Toto sú hriechy? Vlastniť spodnú bielizeň, topánky na opätkoch?

Ak nenájdeme spoločnú reč, dopadne to zle.


Už ste čítali?