Spln a nov? Odporúčam očistný pôst, lieči všetko

Autor: Pavel Baričák | 18.8.2016 o 8:13 | (upravené 14.12.2016 o 8:48) Karma článku: 10,66 | Prečítané:  11455x

Počas novu a splnu odporúčam očistnú hladovečku. Kto ste to ešte nikdy neskúšali, odkazujem vám, že jeden deň dáte ľavou zadnou. Iba sa v hlave prepnite, že "dnes budete žiť z prány". 

V žiadnom prípade si nehovorte, že idete hladovať, lebo budete čo? Hladovať. Pri správnej afirmácii bude mať telo čas a chuť sa čistiť a opravovať :-) 

Len veľa pite, najlepšie iba čistú, odstátu vodu. V našej rodine vodu nečistíme drahými filtrami, ale v pomaľovanom džbániku, kde sú vložené kamene šungitu (raz za polroka vymeniť) a krištáľu. V najväčšej kríze počas prvého dňa si prípadne dajte aj čaj, sladenú vodu, či kávu. Alebo aj hroznový cukor pod jazyk. Pôst nemá byť trestanie sa. O mesiac to dáte bez malinovky a o pol roka aj bez kávy :-) Prvý deň je totiž "najťažší". Organizmus konečne dostane "deň voľna" a tak začne vynášať odpad. S uvoľňovaním toxínov teda prichádza aj únava. Tá prichádza najčastejšie poobede. Ak by vás rozbolela hlava, pite zasa vodu. Ak by to bolo neúnosné, prerušte pôst a niečo málo si zajedzte. Málo preto, lebo budete mať stiahnutý žalúdok, tak aby ste si neublížili. A žiadne výčitky, vinenia už je v tomto svete dosť. Nerobte preto nič prísne a tvrdo, netrestajte sa, začnite svoje telo milovať. Každý extrém zbavuje možnosti voľby a všetko robí ťažším.

Prvý deň býva v druhej polovičke únava, ale nie preto, že by telo nemalo energiu - nebojte sa, má po ruke prvú várku cukrov, z ktorých hravo vyžije jeden deň, tuky zo zásob by začalo štiepiť možno až druhý deň. Áno, čosi schudnete, ale výhradne iba čistením. Ak by ste vydržali pôst dva, tri či päť dní, únava zmizne a naplní vás sila. To je moja skúsenosť z minulého roka, kedy som si dal v auguste päť dní nejedenia. Dlhodobejšie pôstovanie je najlepšie vykonávať na jeseň, alebo na jar. Na túto tému odporúčam čítať Rusa Malachova, napríklad jeho titul Dokonalá očista těla Ten je v tejto oblasti skvelý. Prípadne knihu Transformační síla půstu od Stephena Harroda. Ak sa zaujímate o najvyšší level, teda prechod na pránu, v tomto prípade čítajte Jasmuheena

A ďalšie základné pravidlo - koľko pôst trvá, toľko sa má naň nabiehať, aj vychádzať z neho. Príklad: ak ste sa rozhodli nejesť pevnú stravu tri dni, tak tri dni pred ňou by ste mali postupne znižovať váš jedálniček a po konci nejedenia zasa tri dni postupne nabiehať na vašu bežnú normu. 

Ak sa chcete čistiť a má z vás odchádzať odpad, začnite pôst v deň splnu a pokračujte, keď začne mesiac ubúdať, alebo deň pred novom, kedy mesiac ubúda a nadobro zmizne. Na rovnakom princípe, ak chcete energiu získať, využite na to čas, kedy bude mesiac pribúdať, takže začnite v deň vrcholu novu, alebo deň pred splnom, kedy mesiac ešte naberá. Ak má ubúdať - musí aj mesiac ubúdať, ak máte prijať - musí aj mesiac naberať. A spln či mesiac? Odborníci sú skôr za nov, ale aj spln na veľkú silu...

Odmena za pôst je neskutočná. Kto sa napojí na svoj organizmus, bude počuť, ako spieva blaženosťou. Týmto činom mu hovoríte, že ho milujte a záleží vám na ňom. Rovnako tak precítite po dlhšej dobe pocit hladu, na ktorý "civilizovaný" človek dávno zabudol. Svet vôni a chutí jedál sa vám otvorí do nádherných dimenzií a vy si znova začnete vážiť potraviny. Poďakovaním nič nepokazíte :-) V neposlednom rade môžete pôst za niečo obetovať, prípadne Prozretelnosť o čosi poprosiť, napríklad za vyliečenie dieťaťa, nápravu nejakého vzťahu atď. Pôst je totiž o pokore a tak sa pokojne odmeňte dobre smerovaným želaním. 

Ľudia jedia a jedia, a telo nemá kedy čas upratovať a tak si vraví, "nechám to na neskôr, keď pán dá prestávku". Lenže niektorí ľudia si dajú prestávku, až keď sú v nemocnici (a veľakrát ani tam nie), Prečo nechať po rokoch zhniť celú strechu domu? Nie je lepšie občas zobrať rebrík a vyjsť ju opraviť? Určite áno, vydrží vám oveľa dlhšie... A vidíte, človek si na strechu nájde čas, no na seba nie.

Paľko von Silu luny už roky využívajko

 

Prednášky Hirax + hudobný doprovod Juraj Hnilica a Miško Kulich:
14. 12., 18 hod, Bánovce nad Bebravou,Dom kultúry
15. 12., 18 hod, Púchov, Dom kultúry
17. 01., 18 hod, Čadca, Dom kultúry
18. 01., 18 hod, Nové Mesto nad Váhom, Dom kultúry
25. 01., 18 hod, Trnava, Kino Hviezda
26. 01., 18 hod, Trenčín, Kino Hviezda

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Zdravotná sestra odišla do Švédska. Bola som preťažená, hovorí

Sestry by mali by zarábať aspoň tisíc eur v čistom, aby neodchádzali do zahraničia, hovorí zdravotná sestra LUCIA ZAVADANOVÁ.

DOMOV

Štátna firma si prenajíma auto za cenu dvoch nových

Nevýhodné zmluvy podpisoval nominant Smeru Bačík.

DOMOV

Prišli sme o tretinu sestier a nové neprichádzajú

Aby sme mali viac sestier, treba im aj zvýšiť platy.


Už ste čítali?