Staré mamy, dedovia, prestaňte s tým "ňu-ňu-ňu" a "ťu-ťu-ťu"!

Autor: Pavel Baričák | 9.1.2013 o 10:18 | (upravené 9.1.2013 o 21:13) Karma článku: 13,42 | Prečítané:  5938x

Staré mamy, prosím vás, nerozprávajte na nás "ňu-ňu-ňu" a "ťu-ťu-ťu". Sme múdre duše, nevidíte, ako sa na vás pozeráme? Nepočujete, ako cez oči s hlbokým leskom na vás vysielame: "Bába, veď ty si dospelá! Prečo na mňa rozprávaš ako idiot? Urážaš ma, myslíš si, že som hlúpa? To, že som teraz v mrňavom telíčku predsa neznamená, že som hlúpa!"

Uvedomte si, že sme zázračné bytosti, ktoré naťahujú ušká, chceme sa učiť, lapáme každé slovo, každý zvuk. Ale v prvom rade veríme vám, dospelým - ak teda počujeme hatlaninu, myslíme si, že svet rozpráva hatlaninou. Iba opakujeme, napodobňujeme a rozprávame hatlaninou. Zle sa nám hodnotí, keď jeden dospelák na nás rozpráva zreteľne, pekne artikuluje a druhý zasa zahuhlane a priteplene. Keby trošku, nepíšem... všetko s mierou, eééééégggg :-).

Následky miš-mašu, ktorý sa nám dostáva, pocítia rodičia za nejaký čas. Škoda, že my deti si to odnesieme najviac. Niektoré aj na celý život... Ako päť až šesťročné ešte niektoré nebudú vedieť poriadne rozprávať, dokonca budú musieť navštevovať logopéda. Kvôli vám, nevedomí dospeláci, ktorí si neuvedomujeme následky vášho bľabotania.

Poviem vám jedno detské tajomstvo. Ak si má dieťa vybrať s kým sa bude hrať, či s dospelým, alebo s rovesníkom, vždy si vyberie dospelého, lebo ten ho môže niečo naučiť. Buďte teda dospelými a ukazujte nám správne vzorce správania. Babka, dedko, neváľajte sa teda až tak veľa po zemi ako magori, neslintajte, toto všetko si užijem s mojimi kamošmi. Buďte dospelými, lebo toto mi detskí kamaráti neukážu.

Ďakujem za pochopenie. Sárka Ráchel Baričáková, revolucionárka za lepší život nemluvniat, budúca kráľovná obrovskej ríše ticha bez vládcov (9,5 mesiaca, 9,3 kg, 73 cm)

 

 

Oteckove čítačky (vstupné jeden úsmev):

19. 1., 14:03, Hontianske Nemce, festival Atmosféra + poet Janko Marton
19. 1., 17:38, Veľký Krtíš, reštaurácia, kaviareň a pizzeria Mafík + poet Janko Marton

 


Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

ŠPORT

Slovan neplatí ani za nájom štadióna, mestu dlhuje takmer 400-tisíc eur

Hokejový klub nemá na výplaty ani na nájom štadióna. Vedenie tvrdí, že sezónu v KHL dohrá.

ŠPORT

Za Slovanom stále cítiť pachuť vytunelovaných harvardov

Medzi majiteľmi je dodnes firma zapletená do tunelovania harvardských fondov.

PLUS

Zamrzla a nebilo jej srdce. Potom vstala z mŕtvych

Žena bola hodiny mŕtva, zmrzla na kosť a zažila zmŕtvychvstanie.


Už ste čítali?